preloader

Що вас цікавить?

Шукаємо регіональні ГО та окремих активістів для участі у проекті розвитку спроможності громадських інституцій у політико-правовій сфері

16.03.2016
Публічна адміністрація /
Децентралізація

Центр політико-правових реформ розпочинає новий проект за підтримки програми Матра Посольства Королівства Нідерланди. Запрошуємо громадські організації та окремих активістів брати участь у реалізації проекту. Пропозиції надсилайте на e-mail: centre@pravo.org.ua


На сьогодні Україна втратила спроможність для ривка у своєму розвитку, можливість якого відкривалася у зв’язку з перемогою Революції гідності. Ривок міг відбутися завдяки політичній волі та наполегливості політичної влади країни — Президента, Парламенту, Уряду.

Цього не відбулося через відсутність у політиків узгодженої стратегії розвитку та реформування країни, а також через військову агресію проти України, а можливо і через наявність у багатьох політиків інтересів відмінних від інтересів розвитку країни.

Тому сьогодні ми знову стоїмо перед необхідністю тривалого еволюційного реформування, ключову роль в якому відіграватимуть структури громадянського суспільства по всій країні. Саме від їхньої спроможності не піддатися популізму і правильно визначитися із конструктивними напрямками розвитку окремих сфер суспільної організації та активно підтримати реформи залежать темпи розвитку країни.

Без тиску знизу український політикум, будучи тісно пов’язаний із олігархічним капіталом, не спроможний вести країну до стандартів країн Європейської Унії.

Саме у великих містах України сьогодні сконцентрований основний потенціал для суспільного розвитку. Завданням нового двохрічного проекту ЦППР є надати громадським активістам у великих містах необхідні знання як для впливу на центральну владу з метою прискорення реформ, так і для безпосереднього вирішення питань реформування на місцевому рівні в межах, які дає для цього законодавство. А також зіграти роль каталізатора для їхньої активізації та згуртування.

Загалом проект буде спрямований на допомогу розвитку спроможності громадських інституцій та окремих активістів у 25 містах України (всі міста з населенням понад 200 тис. мешканців крім міст окупованих територій — Криму та ОРДіЛО).

Проект передбачає п’ять напрямків тренінгів громадських активістів та спільної роботи в регіонах:

  1. Самоорганізація громадян, насамперед увага приділятиметься формам і методам територіальної самоорганізації громадян. Зокрема навчанню аналізувати стан справ, ідентифікувати проблеми, а також вирішувати їх самостійно чи впливаючи на органи публічної влади.
  2. Сприяння становленню місцевого самоврядування в умовах нового законодавства, спрямованого на децентралізацію публічної влади. Особлива увага в цій сфері приділятиметься адміністративним послугам, створенню та налагодженню роботи ЦНАПів у містах і нових об’єднаних громадах.
  3. Сприяння підготовці та впровадженню реформи районного устрою в Україні, відповідно до Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади, затвердженої КМУ 2014 року, підготовки реформування місцевих державних адміністрацій чи становленню нових наглядових органів — префектів, функціонуванню інспекційних органів у системі виконавчої влади та моніторингу діяльності нової реформованої поліції.
  4. Моніторинг за станом впровадження реформ прокуратури та судівництва відповідно до нового законодавства, ухваленого в 2014-15 роках. Моніторинг якості роботи судів та органів прокуратури, довіри до них громадян.
  5. Форми та методи громадської участі в запобіганні та протидії корупції. Антикорупційна експертиза діяльності органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади.

У рамках проекту планується згуртувати зацікавлених у діяльності за цими напрямками громадських організацій та окремих активістів, провести п’ять дво- чи триденних регіональних тренінгів у Києві, Львові, Харкові, Дніпрі та Одесі, разом із місцевими активістами та експертами підготувати п’ять методичок для діяльності громадських активістів у визначених сферах, а також надати субгранти тим, хто покаже найкращі результати і спроможність самостійно діяти у вибраних ними сферах реформування країни.

Але для початку ми оголосили конкурс на посаду керівника регіональних проектів ЦППР і керівника цього проекту зокрема.

Запрошуємо громадські організації та окремих активістів брати участь у реалізації проекту. Пропозиції надсилайте на e-mail: centre@pravo.org.ua