preloader

Що вас цікавить?

Щотижневий аналіз 26 квітня – 2 травня 2023 року

02.05.2023

Щотижневий аналіз Центру політико-правових реформ включає аналіз найважливіших процесів та подій у сферах конституціоналізму, політичних партій та виборів, урядування та публічної адміністрації, судівництва, протидії корупції, кримінальної юстиції та ін. 

Якщо ви бажаєте отримувати експертний аналіз електронною поштою – за останній тиждень і щовівторка – прохання надіслати листа за адресою media@pravo.org.ua.Міністерство юстиції запустило онлайн-платформу для збору та аналізу інформації щодо нормативно-правових актів


Подія

17 квітня Міністерство юстиції України запустило новий інструмент «Онлайн-моніторинг» – платформу для збору та аналізу інформації в межах роботи над моніторингом нормативно-правових актів, який здійснюється Міністерством.

Як повідомляється, цей інструмент надасть громадянам прямий доступ до процесу формування державної політики, а також створить умови для прямої комунікації між громадянами та фахівцями з підготовки нормативно-правових актів. До того ж запровадження платформи «Онлайн-моніторинг» надасть можливість на 100% цифровізувати процес написання моніторингового звіту та покращити якість написання концепцій та проєктів НПА.

Функціонал платформи дозволяє авторизованим користувачам не тільки брати участь в анкетуваннях, які проводяться Міністерством щодо окремих проблемних аспектів імплементації нормативних актів, але й подавати власні пропозиції щодо нормативного регулювання у конкретних сферах (судочинство, судоустрій, банкрутство, виконання рішень, судово-експертна діяльність, безоплатна правова допомога, кримінальна юстиція). Для реєстрації особистого кабінету достатньо лише електронної пошти.

Оцінка експертів ЦППР

На думку експертів ЦППР, впровадження сучасних цифрових рішень для забезпечення моніторингу ефективності нормативно-правових актів та налагодження взаємодії між державним апаратом та громадськістю є хорошою ініціативою з великим потенціалом для розвитку.

Такий інструмент може дозволити враховувати не тільки позиції різних стейкхолдерів в межах законопроєктної роботи, але й використовуватися для відстеження проміжних результатів імплементації законодавчих змін. 

Оскільки платформа запрацювала лише нещодавно, то робити висновки про її ефективність зарано, але ми продовжуємо стежити за практичною реалізацією цього інструменту.