preloader

Що вас цікавить?

«Депутати знову намагаються не злити зовнішніх партнерів». Коментар експерта Центру Олександра Марусяка

15.12.2022

Ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва коментує експерт Центру політико-правових реформ Олександр Марусяк


Главком зібрав коментарі правників і суддів щодо сенсаційного рішення парламенту — ліквідувати Окружний адміністративний суд Києва. Нижче подаємо коментар експерта Центру політико-правових реформ Олександра Марусяка.

«Спостерігаємо публічне видалення одного суду з усієї системи правосуддя. Але цими радикальними діями не вирішено питання доброчесності суддів. Також поки невідомо, що буде з суддями Окружного адміністративного суду Києва, проти яких відкрито кримінальні справи. На мій погляд, раціональніше варто було б написати окремий законопроєкт про мережу судів, де прописати ліквідацію або реорганізацію українських суддів. Натомість чинна влада пішла простішим шляхом.

Ще варто звернути увагу на цікавий факт. Голосування за ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва відбулося після того, як  Державний департамент США запровадив санкції проти голови цього суду Павла Вовка та двох членів його родини. Схоже, українські парламентарі черговий раз продемонстрували бажання не злити зовнішніх партнерів і не стали далі відтягувати з рішенням про ліквідацію скандального суду. Щоправда, це можна було зробити ще у квітні 2021-го, коли президент подав відповідний законопроєкт».Вам може бути цікаво