preloader

Що вас цікавить?

Щотижневий аналіз 9 – 15 листопада 2021 року

16.11.2021

Щотижневий аналіз Центру політико-правових реформ включає аналіз найважливіших процесів та подій у сферах конституціоналізму, політичних партій та виборів, урядування та публічної адміністрації, судівництва, протидії корупції, кримінальної юстиції, та ін.

Якщо ви бажаєте отримувати експертний аналіз електронною поштою – за останній тиждень і щовівторка – прохання надіслати листа за адресою media@pravo.org.ua (Іван Голод, менеджер з комунікації).Етична рада найближчим часом розпочне роботу


Подія

12 листопада Рада суддів повідомила, що отримала лист від членів Етичної ради за квотою міжнародних та іноземних організацій, в якому вони повідомляють, що найближчим часом прибудуть до Києва.

Етична рада набула повноважень 9 листопада цього року, а її створення привітали Президент Володимир Зеленський, а також Європейський Союз, Сполучені Штати Америки, Велика Британія, Німеччина, Канада, Програма розвитку ООН, Європейський банк реконструкції.

Оцінка ЦППР

Протягом найближчих 6 місяців Етична рада має здійснити перевірку доброчесності чинних членів Вищої ради правосуддя (ВРП), з можливістю рекомендувати звільнення тих членів, які її не пройдуть. Паралельно рада може оцінювати доброчесність кандидатів до складу ВРП. Наразі відбуваються конкурси до ВРП за квотою науковців та Парламенту, а найближчим часом стануть вакантними посади принаймні двох членів ВРП за квотою суддів.

Нагадаємо, що оцінка доброчесності теперішніх та майбутніх членів ВРП незалежною комісією з міжнародною участю є суспільною вимогою та одними з ключових зобов’язань України перед Міжнародним валютним фондом та Європейським Союзом.