preloader

Що вас цікавить?

Щотижневий аналіз 23 – 30 серпня 2022 рокy

29.08.2022
Воєнний стан

Ділимося аналізом та оцінками Центру політико-правових реформ щодо актуальних подій тижня з 23 по 30 серпня 2022 рокy


Щотижневий аналіз Центру політико-правових реформ включає аналіз найважливіших процесів та подій у сферах конституціоналізму, політичних партій та виборів, урядування та публічної адміністрації, судівництва, протидії корупції, кримінальної юстиції, та ін.

Якщо ви бажаєте отримувати експертний аналіз електронною поштою – за останній тиждень і щовівторка – прохання надіслати листа за адресою media@pravo.org.ua (Іван Голод, менеджер з комунікації)Завершився строк подання документів для учасників конкурсу до ВККС


Подія

22 серпня секретаріат Вищої ради правосуддя (далі – ВРП) завершив прийом документів для участі в конкурсі до Вищої кваліфікаційної комісії суддів (далі – ВККС). Документи подали 250 кандидатів, проте ця кількість може збільшитися, оскільки кандидати могли надіслати документи поштою в останній день строку. 

Оцінка ЦППР

Відбір кандидатів до ВККС є однією з умов надання Україні статусу кандидата в члени Європейського Союзу. Нагадаємо, що повноваження всіх членів попереднього складу ВККС були достроково припинені президентським законом ще в листопаді 2019 року. Тоді перезапустити роботу комісії не вдалося через намагання ВРП зманіпулювати результатами майбутнього відбору, внаслідок чого міжнародні партнери відмовилися делегувати своїх представників до складу конкурсної комісії.

Нова спроба перезапустити роботу ВККС стартувала в серпні 2021 року. Після формування Конкурсної комісії та затвердження нею документів, необхідних для проведення конкурсу, розпочався прийом документів від конкурсантів, який мав завершитися на початку березня 2022 року. Проте, через початок війни Конкурсна комісія тимчасово призупинила свою роботу.

У липні 2022 року Конкурсна комісія відновила свою роботу та оголосила про прийом документів від конкурсантів. 

Конкурс відбуватиметься у декілька етапів:

розгляд питання про допуск кандидатів до участі у конкурсі;

перевірка та аналіз даних про кандидатів, за результатами якої складатиметься перелік кандидатів, допущених до співбесіди (з розрахунку щонайбільше чотири кандидати на одну вакантну посаду);

проведення співбесід з кандидатами та формування списку рекомендованих до призначення (з розрахунку не менше як два кандидати на кожну вакантну посаду члена ВККС).

Надалі з-поміж рекомендованих Конкурсною комісією кандидатів, ВРП має призначити членів ВККС. Всього до складу ВККС входить 16 членів, вісім з яких призначаються з числа суддів або суддів у відставці, проте для повноважності ВККС достатньо і 11 членів (з яких щонайменше шість – судді або судді у відставці).