preloader

Що вас цікавить?

Щотижневий аналіз 14 – 20 червня 2022 рокy

21.06.2022

Щотижневий аналіз Центру політико-правових реформ включає аналіз найважливіших процесів та подій у сферах конституціоналізму, політичних партій та виборів, урядування та публічної адміністрації, судівництва, протидії корупції, кримінальної юстиції, та ін.

Якщо ви бажаєте отримувати експертний аналіз електронною поштою – за останній тиждень і щовівторка – прохання надіслати листа за адресою media@pravo.org.ua (Іван Голод, менеджер з комунікації).



Європейська комісія визначила реформу ВРП та ВККС, як одну з передумов для подальшої євроінтеграції України


Подія

17 червня Європейська комісія рекомендувала надати Україні статус кандидата в члени Європейського Союзу. Комісія відзначила, що Україна досягла стабільності інститутів, які гарантують демократію, верховенство права, права людини та повагу до меншин і їх захист. Однією з умов надання Україні статусу кандидата, Комісія визначила завершення Етичною радою перевірки доброчесності кандидатів у члени Вищої ради правосуддя (далі – ВРП) та відбір кандидатів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів (далі – ВККС).

Оцінка ЦППР

  1. З кінця травня Етична рада відновила проведення співбесід з кандидатами до ВРП. 17 червня були проведені співбесіди ще з чотирма кандидатами і, за нашими підрахунками, з початку своєї роботи Етична рада вже співбесідувала 16 з 34 кандидатів, які допущені до співбесід. Тобто, незважаючи на воєнний стан, реформа ВРП продовжується. Водночас, як раніше повідомляли експерти ЦППР, на 11-13 липня запланований позачерговий з’їзд суддів, на якому мають обрати вісім членів ВРП. На зайняття цих посад претендують 60 кандидатів, доброчесність яких Етична рада має оцінити до проведення з’їзду, оскільки згідно з положеннями закону, голосування на з’їзді може відбуватися виключно за рекомендованих Етичною радою кандидатів. Це свідчить про те, що Етичній раді слід активізувати проведення співбесід з кандидатами до ВРП, хоча малоймовірно, що раді вдастся повноцінно оцінити доброчесність всіх кандидатів до з’їзду.
  2. Щодо реформи ВККС, то ще 24 лютого Конкурсна комісія тимчасово призупинила свою роботу і поки її не відновила.