preloader

Що вас цікавить?

Щотижневий аналіз 5 – 11 липня 2022 рокy

12.07.2022

Конкурсна комісія з добору членів ВККС відновила свою роботу


Щотижневий аналіз Центру політико-правових реформ включає аналіз найважливіших процесів та подій у сферах конституціоналізму, політичних партій та виборів, урядування та публічної адміністрації, судівництва, протидії корупції, кримінальної юстиції, та ін.

Якщо ви бажаєте отримувати експертний аналіз електронною поштою – за останній тиждень і щовівторка – прохання надіслати листа за адресою media@pravo.org.ua (Іван Голод, менеджер з комунікації).Конкурсна комісія з добору членів ВККС відновила свою роботу


Подія

8 липня Конкурсна комісія з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів (далі – ВККС) повідомила про відновлення конкурсу та анонсувала проведення засідання 13 липня.

Оцінка ЦППР

24 лютого у зв’язку з запровадженням воєнного стану Конкурсна комісія тимчасово призупинила свою діяльність. На той момент тривало подання кандидатами документів для участі в конкурсі на зайняття вакантних посад членів ВККС. Відповідний етап мав завершитися 4 березня, а тому, ймовірно, на засіданні 13 липня Конкурсна комісія продовжить строк подання документів.

Після завершення прийому документів від конкурсантів, конкурс має відбутися у два етапи. На першому етапі Конкурсна комісія проведе аналіз поданих конкурсантами документів, за результатами якого визначить перелік кандидатів, допущених до співбесіди. На другому етапі комісія співбесідує відібраних конкурсантів та визначить перелік кандидатів, яких рекомендує Вищій раді правосуддя до призначення. За законом, Конкурсна комісія має рекомендувати не менше двох кандидатів на одну вакантну посаду члена ВККС (наразі таких вакантних посад 16).

Нагадаємо, що до складу Конкурсної комісії входить шість членів – троє представників суддівської спільноти та троє міжнародних експертів. При цьому, міжнародні експерти мають право вирішального голосу при прийнятті рішень комісією.

Важливо відмітити, що завершення відбору кандидатів до ВККС є однією з умов надання Україні статусу кандидата в члени Європейського Союзу (детально в щотижневому аналізі 14-20 червня 2022 року). Крім того, формування нового складу ВККС шляхом прозорої процедури відбору, який проводиться конкурсною комісією з міжнародною участю, є частиною зобов’язань України перед Європейським Союзом, які були взяті ще в 2020 році.