preloader

Що вас цікавить?

Центру політико-правових реформ – 23 роки

18.11.2019
Загальні новини /
Новини ЦППР

У день народження підсумовуємо, чим запам’ятався цей рік.


23 роки тому, 18 листопада 1996 року, утворилася наша організація – Центр політико-правових реформ.

У день народження ми вирішили підсумувати, чим запам’ятався цей рік.

Протягом року питання про необхідність ухвалення закону про всеукраїнський референдум не сходило з порядку денного Центру політико-правових реформ. Ми нагадували про це під час прес-конференцій, телеефірів, у публікаціях та аналітичних матеріалах. Особливо гострим воно стало після обрання нового Президента та Парламенту.

Улітку Конституційний Суд України визнав неконституційним електронне декларування громадських активістів – це в тому числі і наша перемога, адже саме ЦППР готував подання до КСУ з цього питання. Турбуючись про незалежність КСУ, наші експерти допомогли підготувати подання про перевірку на відповідність Конституції України процедури призначення суддів КСУ від Парламенту. А ще активно навчали громадських активістів, адвокатів та всіх зацікавлених, що таке конституційна скарга і як користуватися цим інструментом.

На пропоновані Президентом України зміни до Конституції України ми відповіли детальною аналітикою, а разом з партнерами ініціювали широкі обговорення конституційних змін по всій України.

Не менше уваги ми приділяли й центрам надання адміністративних послуг. Наші експерти узагальнили найкращі практики інтеграції базових адміністративних послуг до ЦНАП в окремому виданні, а на семінарах в різних містах України досвідом запровадження адмінпослуг обмінювалися представники ЦНАП і державних установ. Великою приємністю стали результати соціологічного опитування: понад 90% опитаних позитивно оцінили свій досвід взаємодії з ЦНАП. Окрім того, ми неодноразово порушували питання про необхідність ухвалення законопроекту про адміністративних збір.

Проте справжнім успіхом стала реєстрація у Верховній Раді України законопроекту про адміністративну процедуру, у розробці якого брали участь наші експерти. На жаль, Парламент восьмого скликання не встигнув розглянути його хоча б у першому читанні, проте коментар до нього ми вже підготували 😉

Експерти Центру продовжували реформувати державне управління в Україні, зокрема брали участь у розробці проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу». Також за нашої участі розроблено та презентовано проект Закону України «Про Кабінет Міністрів України та центральні органи виконавчої влади».

Разом з партнерами ми підготували пропозиції з нового районного поділу всіх областей України. І не просто підготували, а й презентували та обговорили їх у кожній області.

Наші експерти-судовики уважно відстежували діяльність Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів, функціонування інституту присяжних, а також окреслили проблематику у сфері судочинства, з якою Україна стикнеться після деокупації окремих районів Донецької та Луганської областей.

Проте чи не найбільше уваги експерти приділили відкритості судів України, зміцненню довіри громадян до них та судовим інноваціям.

У грудні минулого року четверо представників Центру ввійшли до складу Громадської ради доброчесності, яка залучена до кваліфікаційного оцінювання суддів, здійснюваного ВККС.

Разом із залученими експертами наші фахівці вперше в Україні узагальнили практику діяльності Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів,  а також дослідили участь громад у забезпечення правопорядку в Україні.

Наші антикорупційні експерти вивчали питання державного фінансування політичних партій та навчали активістів і всіх небайдужих «читати» звіти партій, аналізували антикорупційні програми та антикорупційні експертизи державних органів, підготували низку досліджень з профільного законодавства. А найпомітнішими подіями року, безумовно, стали публікація «настільної книги» детектива НАБУ чи слідчого ДБР «Корупційні схеми: їх кримінально-правова кваліфікація і досудове розслідування» та презентація альтернативної антикорупційної стратегії та державної програми з її реалізації.

Заснована Центром політико-правових реформ Громадська мережа публічного права та адміністрації UPLAN активно розбудовується. Уже понад 70 експертів з Дніпра, Запоріжжя, Харкова, Одеси та Львова долучилися до досліджень у сфері судочинства, надання адміністративних послуг, діяльності органів правопорядку, реформи місцевого самоврядування. Запрацювали власні інформаційні ресурси мережі – сайт та канал у телеграм.

Окрім того, ми спостерігали за реалізацією проектів 15 громадських організацій, які перемогли в конкурсі грантів «Посилення ролі громадянського суспільства у забезпеченні демократичних реформ і якості державної влади».

Насправді це лише невелика частина всього, що сталося за рік.

Продовжуємо досліджувати, аналізувати, інформувати.

Дякуємо, що ви з нами!

П. С. А ось тут трохи більше про все, що ми зробили за 23 роки 😉