preloader

Що вас цікавить?

Вступний іспит до ЄС: як Україна виконує рекомендації Єврокомісії. Про реформу органів правопорядку

21.12.2022
Кримінальна юстиція /
Загальні новини

Експерти ЦППР взяли участь в обговоренні результатів, як Україна виконує рекомендації Єврокомісії щодо вступу до ЄС.


У червні 2022 року Єврокомісія рекомендувала надати Україні статус держави-кандидатки у члени Євросоюзу, якщо ми виконаємо сім рекомендацій. Йдеться про боротьбу з корупцією та відмиванням грошей, ухвалення антиолігархічного законодавства, нового закону про ЗМІ, забезпечення прав національних меншин, реформу добору суддів Конституційного Суду та судову реформу. 

Експерти та політики обговорили перші результати процесу 9 грудня під час круглого столу «Вступний іспит до ЄС: як Україна виконує рекомендації Єврокомісії», який організувала Коаліція РПР. 

Участь у заході взяли експерти ЦППР: Роман Смалюк, Олександр Марусяк та Євген Крапивін. Ми ділимось ключовими тезами із виступів. Раніше ми вже публікували коментар щодо судової реформи від Романа Смалюка. Сьогодні продовжимо про реформу органів правопорядку. 

Четверта рекомендація полягає в тому, що Україна має ухвалити комплексний план реформи органів правопорядку, що стане можливим лише після приведення у відповідність органів правопорядку до стандартів, які існують в Європі. Водночас за останні 10 років Україна зробила багато кроків у цьому напрямку, наголошує експерт ЦППР Євген Крапивін. 

«Залишається проблема, яка полягає в тому, що органи правопорядку, які були створені після Революції Гідності, були сформовані з різними підходами та концепціями. Немає єдиного уніфікованого статусу слідчого, детектива, оперативного працівника. І наразі ця частина потребує доопрацювання»,

пояснює Євген Крапивін. 

З листопада цього року працює Міжвідомча робоча група в Офісі Генпрокурора, в яку входять представники всіх органів правопорядку. До кінця року робоча група планує підготувати проєкт стратегічного плану, основою якого стане концепція реформа кримінальної юстиції (напрацювання були ще до 24 лютого)

«Саме це буде певною логічною крапкою у тому, якими ми бачимо органи правопорядку та органи прокуратури в Україні»,

резюмує експерт.

Нагадаємо, нещодавно ми публікували матеріал «Кандидат check. На якому етапі наразі впровадження рекомендацій ЄС по кандидатству?».