Політичні партії: ми фінансуємо, ми контролюємо. Фінальний звіт
Оскільки одним із напрямків діяльності Центру політико-правових реформ є саме протидія корупції, то в його в межах у жовтні-грудні 2016 року експертами Центру реалізовувався проект "Моніторинг імплементації та проведення інформаційно-просвітницької кампанії щодо нових правил фінансування політичних партій", його результати викладені у фінальному звіті, з яким ви можете тут ознайомитися.
Оскільки одним із напрямків діяльності Центру політико-правових реформ є саме протидія корупції, то в його в межах у жовтні-грудні 2016 року експертами Центру реалізовувався проект «Моніторинг імплементації та проведення інформаційно-просвітницької кампанії щодо нових правил фінансування політичних партій».
Мова йде про моніторинг виконання положень Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання і протидії політичній корупції» від 8 жовтня 2015 року №731-VIII. Діяльність в межах проекту має за мету як власне моніторинг виконання зазначеного Закону, так і оприлюднення та обговорення результатів моніторингу. Методологію контролю за здійсненням закону про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання та протидії політичній корупції, яка є методологічною основою здійснення моніторингу, розроблено Радою Європи у липні 2016 року.
Під час моніторингу аналізуються статути та звіти політичних партій, інформація, отримана під час зустрічей з представниками Національного агентства з питань запобігання корупції, Рахункової палати, ЦВК, інших державних органів та представниками політичних партій, результати опитування цих осіб, інші матеріали та інформація.
Усе це склало основу для подальших висновків, які містяться у звіті.
У звіті розкриваються досліджувані питання щодо: готовності політичних партій до впровадження нового законодавства про фінансування політичних партій; повноти відповідного законодавства; звітності політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за І, ІІ і ІІІ квартали 2016 року; форми та якості відповідних звітів; можливостей НАЗК, інших наглядових органів та їхньої взаємодії у сфері нагляду за фінансуванням політичних партій; застосування санкцій за порушення норм законодавства про фінансування політичних партій.
Експерти Центру політико-правових реформ висловлюють вдячність політичним партіям, уповноваженим державним органам та їхнім представникам, які були відкриті до співпраці.
Завантажити Фінальний звіт (PDF)
Цей документ розроблено в рамках проекту «Моніторинг імплементації та проведення інформаційно-просвітницької кампанії щодо нових правил фінансування політичних партій», що реалізується за фінансової підтримки Ради Європи. Висловлені тут думки жодною мірою не відображають офіційну позицію Ради Європи.