preloader

Що вас цікавить?

Моніторинг імплементації та проведення інформаційно-просвітницької кампанії щодо нових правил фінансування політичних партій

Донор: Рада Європи
Бюджет: 410000.00 UAH
Реалізація: 12-09-2016-10-12-2016

Загальна мета 

Моніторинг реалізації Закону України № 731-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії політичній корупції» від 8 жовтня 2015 року (далі – Закон) відповідно до методології, розробленої Радою Європи.

1. Здійснення моніторингу виконання Закону

Моніторинг буде здійснюватися відповідно до Методології, розробленої експертом Ради Європи (див. Додаток ІІ), та охоплюватиме період з моменту набрання чинності відповідних положень Закону України № 731-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання і протидії політичній корупції» від 8 жовтня 2015 року (далі – Закон) до 10 грудня 2016 року.
 
Мета 1:
 
Здійснення громадського контролю за виконанням Закону відповідними державними органами (насамперед, Національним агентством з питань запобігання корупції, Центральною виборчою комісією,  відповідними правоохоронними органами та Кабінетом Міністрів України), судовими органами (у випадках, коли справи передаються на розгляд до суду), а також основними політичними партіями.
 
Мета 2:
 
Оцінка процесів, пов’язаних із виконанням положень Закону, у таких сферах:
 
1. Рівень готовності політичних партій для реалізації нового законодавства про фінансування політичних партій.
2. Повнота чинної правової бази щодо фінансування політичних партій.
3. Обов’язок політичних партій звітувати відповідно до змін, внесених до Закону України «Про політичні партії в Україні».
4. Належна форма та якість звітів політичних партій.
5. Можливості наглядових органів, серед яких Національне агентство з питань запобігання корупції – в центрі уваги.
6. Взаємодія у сфері нагляду та контролю за фінансуванням політичних партій.
7. Застосування санкцій за порушення норм законодавства про фінансування політичних партій.
 
Таким чином, цей етап реалізації проекту має на меті здійснення якісного громадського контролю за виконанням вимог Закону як основними політичними партіями, так і реалізацією його положень відповідними державними органами (насамперед, Національним агентством з запобігання корупції, Центральною виборчою комісією та Кабінетом Міністрів України).

2. Проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії для підвищення обізнаності громадян про положення Закону та їх реалізацію

Результати проекту

Проект завершено 10 грудня 2016 року. Процес реалізації проекту відображений в рубриці "Протидія політичній корупції", в його рамках розроблені інфографіки. Також проміжний та фінальний звіти є в загальному доступі на сайті Центру політико-правових реформ.