preloader

Що вас цікавить?

Перше в Україні дослідження практики роботи Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів

27.08.2018
Загальні новини /
Новини ЦППР

Вже рік, як в Україні працює Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів, що розглядає дисциплінарні справи проти прокурорів. На початку 2019 року Центр політико-правових реформ опублікує дослідження, яке покаже стан розгляду дисциплінарних справ проти прокурорів


Вже рік, як в Україні працює Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів (КДКП), що розглядає дисциплінарні справи проти прокурорів. На початку 2019 року Центр політико-правових реформ опублікує дослідження, яке покаже стан розгляду дисциплінарних справ проти прокурорів.

Група експертів, обізнаних в роботі КДКП, здійснить аналіз її практики через вивчення рішень Комісії щодо  дисциплінарних проваджень. Також експерти організують інтерв’ю з учасниками процесу розгляду скарг. Усі дані з дослідження документів ляжуть в основу відповідного звіту про практику роботи Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

Звіт публікується, щоб: підвищити довіру до КДКП через збільшення прозорості роботи органу; на основі проведеного аналізу вдосконалити нормативну базу та практику її роботи; поінформувати правників та суспільство про результати роботи Комісії.

Опублікований звіт – це старт для подальших досліджень роботи КДКП в майбутньому. Надалі це дозволить порівнювати її правові позиції з попередньою практикою, і дасть змогу правничій спільноті контролювати роботу органу.  

Проект "Дисциплінарна відповідальність прокурорів в Україні" реалізовується Центром політико-правових реформ за фінансової підтримки Ради Європи.