Верховна Рада України 24 грудня 2015 р. проголосувала в цілому за законопроект про публічні закупівлі. Стандартом нових процедур електронних тендерів стала система закупівель Prozorro.
Анна Барікова
Зараз в Україні з’явилася велика загроза щодо профанації інструменту електронних петицій як з боку влади, так і з боку громадян. Кожна зі сторін по-своєму сприймає призначення та перспективи використання електронних петицій, але жодна з них не має чіткого уявлення про його сутність. Саме тому доцільно вичерпно та лаконічно передбачити шлях для «світлого майбутнього» цього інструменту демократії.
Електронна петиція — це особливий вид колективного звернення (електронне звернення). У світі вони давно вже працюють. В Україні електронні петиції можна подавати з 2 липня 2015 року. Цей інструменти швидко набирає популярності серед громадян.
Однією з найбільш перспективних форм електронної демократії в межах електронної держави можна вважати електронний парламент. 3 лютого 2016 р. Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман презентував можливості нового електронного парламенту в Україні.