preloader

Що вас цікавить?

Зустріч із зарубіжними експертами з питань суддівського самоврядування

29.02.2012
Кримінальна юстиція /
Зарубіжне законодавство

29 лютого в рамках проекту Twinning «Підвищення ефективності та якості управління адміністративних судів в Україні» ЦППР відвідали доктор наук, суддя, а донедавна голова Верховного адміністративного суду Литви Віргіліус Валанчіусдержавний радник, колишній голова Апеляційного адміністративного суду Парижа, екс-голова фінансової секції Державної ради Пьєр-Франсуа Расін (Франція), а також Постійний радник проекту Крістоф Вюртц.


29 лютого 2012 р. в рамках проекту Twinning «Підвищення ефективності та якості управління адміністративних судів в Україні» Центр політико-правових реформ відвідали доктор наук, суддя, а донедавна голова Верховного адміністративного суду Литви Віргіліус Валанчіусдержавний радник, колишній голова Апеляційного адміністративного суду Парижа, голова фінансової секції Державної ради Пьєр-Франсуа Расін (Франція), а також Постійний радник проекту Крістоф Вюртц. У зустрічі взяли участь члени правління Центру Ігор Коліушко та Роман Куйбіда.

Цього разу предметом зустрічі стали питання суддівського самоврядування та адміністрування в судах. Гостей цікавили питання співвідношення органів суддівського самоврядування, Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Державної судової адміністрації. За словами зарубіжних експертів, функції, які виконують ці органи в Україні, у багатьох європейських країнах є сферою відповідальності саме суддівського самоврядування.

Водночас, на думку експертів Центру політико-правових реформ, зараз суддівське самоврядування в Україні стало номінальним, оскільки воно не виконує свою основну функцію – захист незалежності суддів. Фактично маніпуляції з системою та способом формування цих органів призвели до політичної підконтрольності та керованості цих органів.

Представники адміністративної юстиції Литви і Франції за результатами візиту нададуть рекомендації з питань удосконалення системи суддівського самоврядування, щоб привести її у відповідність до європейських стандартів.