preloader

Що вас цікавить?

Заява щодо призначення в Офіс Президента топпосадовця МВС часів Януковича

07.08.2020
Загальні новини /
Новини ЦППР

Висловлюємо стурбованість щодо призначення на керівні посади осіб, що дискредитували себе під час Революції гідності


Ми, представники правозахисних та інших громадських організацій, висловлюємо глибоку стурбованість щодо призначення на керівні посади в органах державної влади, які відповідають за формування політики в правоохоронній сфері та її реформування, осіб, що дискредитували себе під час Революції гідності і, працюючи на керівних посадах у правоохоронній системі, були прямо або опосередковано причетні до масових порушень прав людини в той час. 

Йдеться про призначення колишнього заступника начальника Головного слідчого управління МВС Олега Татарова на посаду заступника керівника Офісу Президента України. Як зазначено на офіційному сайті Президента, “до компетенції Олега Татарова буде входити формування державної політики у сфері правоохоронної діяльності, експертно-аналітичне забезпечення роботи Офісу Президента України, забезпечення гарантій національної безпеки держави у сферах правоохоронної діяльності, протидії корупції, захисту прав людини”.

Нагадуємо, що за часів Віктора Януковича та під час Євромайдану Олег Татаров працював заступником начальника головного слідчого управління МВС 

У 2014 році Олег Татаров відверто вводив в оману журналістів щодо подій, які сталися в ніч на 23 січня 2014 року на Кріпосному провулку та вулиці Коновальця в Києві, коли представники спецпідрозділу “Беркут” побили активістів Автомайдану та розтрощили їхні автомобілі. За версією Татарова, це автомайданівці в ту ніч “переслідували чотири автобуси “Беркуту” та “намагалися завдати їм тілесних ушкоджень”. 

Адвокат родин Небесної сотні Євгенія Закревська зазначає, що брехня, поширена Татаровим, легітимізує “звіряче побиття, тортури, знищення автомобілів протестувальників у ході спецоперації (організованих злочинних дій), яку планували й у якій брали участь “беркути”, бнонівці, кримінальна міліція, тітушки, керівництво київського главку і МВС”. Побитих протестувальників тоді затримали, більшість кинули під варту, інкримінувавши їм, як і заявляв Татаров, “хуліганські дії і масові заворушення”.

До того ж у часи Януковича Татаров на посаді заступника керівника Головного слідчого управління МВС України неодноразово публічно заявляв про непричетність міліції до насильницьких дій та вбивств, що сталися під час Євромайдану. Зокрема, він робив заяви, що міліція не використовувала вогнепальну зброю проти протестувальників, а характер поранень деяких убитих може свідчити про те, що в них стріляли самі протестувальники.

Після Революції гідності Татарова хотіли призначити заступником голови Херсонської ОДА. Але після резонансу в ЗМІ херсонський голова ОДА відмовився від цієї ідеї. Проти його призначення виступала і покійна Катерина Гандзюк 

З огляду на вищевикладене закликаємо Президента України звільнити Олега Татарова з посади заступника керівника Офісу Президента України та в майбутньому не допускати призначень на відповідальні високі політичні посади осіб, які виправдовували та покривали масові злочини та порушення прав людини й самі уособлюють авторитарний режим Януковича, оскільки обіймали керівні посади в правоохоронних органах того часу.

Асоціація УМДПЛ 

Правозахисна Ініціатива

сайт zovzakona.org

ГО “Аналітична Платформа”

ГО “Народна Рада”

Громадянська позиція

ГО Інститут масової інформації

“Восток SOS”

Правозахисний центр “Поступ”

Фундація DEJURE

Медійний проєкт “Watchers”

Лабораторія законодавчих ініціатив 

Українська школа політичних студій

Медійна ініціатива за права людини

ГО “Центр розвитку і демократії”

Рух “ЧЕСНО”

ГО “Truth Hounds”

Харківський антикорупційний центр

“Автомайдан”

Харківська правозахисна група

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Центр Протидії Корупції

Центр прав людини ZMINA

Центр громадянських свобод

Платформа прав людини

Адвокатська дорадча група

Харківська обласна фундація “Громадська Альтернатива”

Рух опору капітуляції

Центр полiтико-правових реформ