preloader

Що вас цікавить?

Законопроект щодо жорстокого поводження з тваринами

02.04.2013
Кримінальна юстиція /
Кримінальне право

№ 2609 від 21.03.2013 р. Проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо відповідальності за жорстоке поводження з тваринами та порушення правил їх утримання)»


№ 2609 від 21.03.2013 р. Проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо відповідальності за жорстоке поводження з тваринами та порушення правил їх утримання)»// Народні депутати України Кошулинський Р.В., Фаріон І.Д., Михальчишин Ю.А., Вітів А.М., Тягнибок А.Я.

 Короткий зміст і коментар.

Законопроектом пропонується викласти у новій редакції ст. 299 Кримінального кодексу України «Жорстоке поводження з тваринами». Фактично пропонується:

1) відмовитися від поняття «тварини, що відносяться до хребетних», і встановити кримінальну відповідальність за жорстоке поводження з будь-якими тваринами (це буквально відповідає змісту ст. 2 Закону України «Про тваринний світ», але не враховує, що у такому разі кримінальна відповідальність буде встановлена за жорстоке поводження не лише з собаками і птахами, а й з креветками, яйцями жаб та лялечками метеликів, пацюками і тарганами);

2) встановити кримінальну відповідальність за жорстоке умертвіння тварин. Зміст такого умертвіння передбачений ст. 1 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження». Криміналізація такого діяння створить ситуацію, коли до кримінальної відповідальності треба буде притягувати більшість мешканців сільської місцевості, які умертвляють свійських тварин без застосування знеболюючих засобів, а також жителів міст і власників об’єктів громадського харчування та інших, які здійснюють дератизацію механічними, хімічними та іншими жорстокими методами;

3) визначити у примітці до статті зміст поняття «жорстокі методи». У змісті цієї примітки сформовано звужений перелік дій, що складають «жорстокі методи», що, фактично, виключає знущання над тваринами із застосуванням механічних, електромагнітних факторів, тощо.

Висновок:

Законопроект доцільно повернути на доопрацювання.