preloader

Що вас цікавить?

Закон про адмінпроцедуру: навіщо і кому потрібне ухвалення?

26.06.2019
Публічна адміністрація /
Адміністративна процедура

24 червня в Одесі відбувся семінар-тренінг «Адміністративна процедура: нові правила взаємодії між владою і громадянами».


24 червня в Одесі відбувся семінар-тренінг «Адміністративна процедура: нові правила взаємодії між владою і громадянами».

Вже 20 років в Україні триває робота над законопроектом «Про адміністративну процедуру» (реєстраційний номер 9456). Відповідно до Стратегії реформування державного управління в Україні до 2021 року, цей закон має стати одним із ключових законодавчих актів для виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Учасники тренінгу дізналися, що таке адміністративна процедура, чому законопроект є важливим, а також як після його ухвалення може змінитися життя українців.

Ірина Бойко, доцент кафедри адміністративного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, розповіла про головні завдання законопроекту. Серед іншого, вона акцентувала увагу на таких моментах:

  • що становить юридичний зміст адмінпроцедури;
  • які принципи лягли в основу законопроекту;
  • як вплине практика національних судів та ЄСПЛ на адмінпроцедуру;
  • які засоби правового захисту будуть використовуватися.

Призначення законопроекту — зведення різних процедур у сотні різних законів до єдиного знаменника таким чином, щоб загальна адміністративна процедура була універсальною, зрозумілою, передбачуваною, а винятки обґрунтованими. Але ще важливіше завдання – це заповнення суттєвих прогалин в українському законодавстві.

Одна з новел майбутнього закону, а саме залучення до адміністративного провадження «заінтересованих осіб» як умова для прийняття збалансованих, прийнятних для громади рішень, спричинила тривалу дискусію. Учасники пропонували детальніше розтлумачити зміст цієї новели, прописати чіткий порядок її застосування, особливу роль громадських об’єднань.

Під керівництвом експерта Центру політико-правових реформ Віктора Тимощука учасники семінару закріпили нові знання під час розгляду конкретних кейсів. Завданням було порівняти механізми чинного законодавства та майбутнього Закону на реальних життєвих ситуаціях.

Наприкінці В. Тимощук наголосив, що Закон буде слугувати не лише звичайній людині чи суб’єкту господарювання, а й кожному доброчесному чиновнику, захищатиме усіх від свавілля та порушень, встановить баланс між громадянами та публічною адміністрацією.

 

Захід організував Центр політико-правових реформ в межах проекту ЦППР «Посилення ролі громадянського суспільства у забезпеченні демократичних реформ і якості державної влади», який реалізовується за підтримки Європейського Союзу, за участі експертів Громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Виступи організаторів та учасників тренінгу жодною мірою не відображають офіційної позиції Європейського Союзу та не обов’язково відображають погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.