preloader

Що вас цікавить?

Якою є участь органів влади та яку користь вони можуть дати?

19.05.2012
Без категорії

← Мирні зібрання в Україні – Quo Vadis?

Якою є участь органів влади та яку користь для мирного зібрання вони можуть дати? 

Конституція встановлює вимогу про завчасне сповіщення органів  влади про намір провести мирне зібрання для того, щоб зазначені органи мали можливість здійснити підготовчі заходи для забезпечення безперешкодного проведення мирного зібрання, підтримання громадського порядку, охорони прав і свобод учасників мирного зібрання, інших людей.
 
Якщо рішення суду про заборону мирного зібрання немає, то участь органів влади полягає у забезпеченні режиму максимального сприяння проведенню мирного зібрання. 
 
Влада може допомогти з прибиранням сміття,  надати машини швидкої допомоги або, в разі потеби, забезпечити  присутність міліції з метою  дотримання громадського порядку на мирних зібраннях.
 
Влада також може дослухатися до вимог організаторів мирного зібрання. Так, наприклад, якщо мирне зібрання планується з метою вимагати скасування нормативного акту органу влади, відповідний орган має змогу самостійно скасувати цей акт, і в такому разі в проведенні мирного зібрання не буде необхідності. 
 
Крім того повідомлення буває дуже доцільним у випадку, коли кілька організаторів мирних зібрань виявили бажання провести зібрання в одному й тому самому місці та в один і той же час. В такому разі влада може виступити в ролі медіатора, повідомивши організаторам про наявні наміри інших осіб провести мирне зібрання та запропонувавши їм домовитись між собою.
 
 
Які права мають організатори та учасники? →