Як правильно скласти і подати конституційну скаргу – вчилися і практикувалися в Запоріжжі
17 грудня у Запоріжжі Юлія Кириченко та Богдан Бондаренко провели тренінг «Конституційна скарга».
17 грудня у Запоріжжі член Правління ЦППР Юлія Кириченко та експерт ЦППР Богдан Бондаренко провели тренінг «Конституційна скарга». У заході взяли участь правники, адвокати та громадські активісти міста.
Експерти розповіли про контекст появи конституційної скарги, право подавати яку з’явилося після конституційної реформи 2016 року. Сам інститут конституційної скарги запрацював з березня 2018 року.
«Конституційна скарга – це нове право. Без його знання ми не зможемо захистити конституційні права громадян», – переконана Юлія Кириченко.
Так, відповідно до ст. 55 Закону України «Про Конституційний Суд України» конституційна – це подане до Суду письмове клопотання щодо перевірки на відповідність Конституції України (конституційність) закону України (його окремих положень), що застосований в остаточному судовому рішенні у справі суб’єкта права на конституційну скаргу.
Суб’єктом скарги може бути як фізична, так і юридична (крім публічного права) особа, яка вважає, що застосований в остаточному судовому рішенні в її справі закон України (його окремі положення) суперечать Конституції України.
Експерти розповіли про вимоги до оформлення конституційної скарги, деталі, на які потрібно звернути особливу увагу, ознаки її прийнятності (відповідність ст. 55, 56 згаданого закону).
Наприкінці тренінгу учасники виконали практичне завдання – підготували текст конституційної скарги, а також зіграли у брейн-ринг, який охопив конституційні та виборчі питання.