preloader

Що вас цікавить?

Винні у виборчих фальсифікаціях мають бути покарані – Ігор Коліушко

08.11.2012
Конституціоналізм /
Політичні партії та вибори

Закон про вибори народних депутатів дає всі можливості встановити результати волевиявлення, і якщо ЦВК не може встановити результати за деякими округами – це означає, що стався кримінальний злочин, хтось знищив виборчу документацію, і хтось має понести за це кримінальну відповідальність.


Закон про вибори народних депутатів дає всі можливості встановити результати волевиявлення, і якщо ЦВК не може встановити результати за деякими округами – це означає, що стався кримінальний злочин, хтось знищив виборчу документацію, і хтось має понести за це кримінальну відповідальність.

Про це голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко заявив в ефірі «5 каналу».

«Як би ми не ставилися критично до закону про вибори, він дає всі можливості встановити результати виборів. І якщо Центральна виборча комісія каже, що вони не можуть встановити результати – це значить: стався злочин, хтось знищив документацію, щось сталося екстраординарне. Як в цій ситуації можна казати: «Ми потім, може, порушимо?» Вибачте, це злочин»,– заявив Коліушко.

«Найгірше те, що я як громадянин не почув інформації, чому система виборчих комісій не може встановити результати виборів по окремих округах. І якщо там сталося таке, що бюлетені зникли, то я не чув, де кримінальні справи, де арештовані винні особи, через яких зникли бюлетені», – наголосив експерт.

Що стосується призначення перевиборів в окремих округах, то Ігор Коліушко так прокоментував це питання газеті «День»: «Закон про вибори не дає відповіді на питання щодо перевиборів. Центральна виборча комісія уповноважена призначати повторне голосування лиш у тому випадку, коли два кандидати набрали однакову кількість голосів. Також немає положення й про те, що перевибори мусить призначати Верховна Рада. ЦВК повинна вказати, на основі якого положення вони прийняли рішення про неможливість визнання достовірними результатів виборів за п’ятьма одномандатними округами та звернулися до ВР з пропозицією провести повторне голосування».

З іншого боку, за словами експерта, якщо ситуація заходить в глухий кут, таке рішення логічне. «Але незрозуміло, чому ЦВК доводить ситуацію до глухого кута, — говорить Коліушко. — На яких підставах, наприклад, приймають рішення про вилучення з підрахунку протоколів 28 дільничних комісій? Очевидним є те, що справедливіше призначити переголосування, ніж дати мандат тому, хто його не заслужив. Проте на яку норму закону посилатиметься Центрвиборчком — невідомо».

Разом з тим, на думку голови правління Центру політико-правових реформ, хоча закон про вибори народних депутатів недосконалий, втім, встановити чесні результати голосування в окремих округах ще можна. «Законодавство має вирішення таких ситуацій, головне – аби була добра воля чесно порахувати», – сказав Ігор Коліушко в інтерв’ю Німецькій хвилі.

Прес-служба ЦППР