preloader

Що вас цікавить?

Вимагаємо оголошення переможців конкурсу на адміністративні посади у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі!

13.06.2022
Запобігання корупції

Процес призначення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури відбувається уже понад два роки.


Член правління Центру політико-правових реформ Роман Куйбіда входить до складу конкурсної комісії, яка відбирає і подає на призначення керівника САП і керівника її відділу. Зараз експерт воює у лавах ЗСУ, але продовжує опікуватися судовою реформою в Україні.

Роман Куйбіда запевняє, що конкурс уже завершений і залишається лише формально оголосити переможців на дві посади. «Це можна було зробити давно. Ще до нового 2022 року», – пише експерт.

Проте голова комісії Катерина Коваль уже півроку не вживає жодних заходів, щоб оприлюднити результати конкурсу. Нещодавно вона відмовилась скликати засідання, незважаючи на ініціативу п’ятьох інших членів комісії, серед яких і Роман Куйбіда. «Мені вже й соромно бути дотичним до цієї ганьби, коли є переможці конкурсу, але комісія ніяк не збереться, щоб їх оголосити», – ділиться він.

«Тому днями ми звернулися з новим листом до усіх членів конкурсної комісії та робочої групи конкурсної комісії і очікуємо, що засідання відбудеться в понеділок, 13 червня, о 18:00 з одним пунктом порядку денного – визначення переможців конкурсу», – оголошує експерт.

За відсутності постійного керівництва САП втрачає прокурорів. Крім того, Україна вже отримує гуманітарну допомогу, а також незабаром почне отримувати допомогу на відбудову, і країні дуже необхідно мати САП у повному складі, щоб протидіяти потенційним кримінальним злочинам у цих двох сферах.