Вітаємо перших стажерів Центру політико-правових реформ
1 жовтня Центр політико-правових реформ вітав у своїх стінах перших стажерів – студентів з різних навчальних закладів України.
1 жовтня Центр політико-правових реформ вітав у своїх стінах перших стажерів – студентів з різних навчальних закладів України, які протягом трьох місяців проходитимуть стажування під керівництвом експертів ЦППР.
У вітальному слові Роман Куйбіда наголосив, що це перший досвід організованого стажування студентів. Протягом трьох місяців вони будуть працювати в одному з підрозділів ЦППР, готуватимуть індивідуальне дослідження, матимуть можливість послухати лекції від фахівців ЦППР, а також спробувати свої сили, прочитавши власний тренінг.
На початку зустрічі стажери познайомилися між собою та представили один одного, а також послухали виступи представника кожного з напрямів діяльності ЦППР.
Олександр Банчук розповів про напрям кримінальної юстиції, мета якого – зробити систему органів правопорядку прозорою та підконтрольною громаді.
На переконання Юлії Кириченко, якби ідеологією країни став конституціоналізм, наша держава просунулася б набагато далі вперед. Конституційний напрямок організації працює над низкою питань, серед яких, зокрема, референдумне законодавство, фінансування політичних партій, конституційна реформа в частині правосуддя тощо.
З питаннями в напрямку протидії корупції, над якими працюють фахівці ЦППР, присутніх ознайомив Дмитро Калмиков.
Євген Школьний зупинився на діяльності у сфері адміністративних послуг і процедур, а також роботі системи центральних органів виконавчої влади.
А закінчив знайомство з діяльністю ЦППР Роман Куйбіда, який очолює напрям судівництво. Його мета – справедливий суд та прозоре і чесне правосуддя.
«Я поділяю цінності та місію Центру політико-правових реформ та відчуваю, що саме в межах його діяльності зможу реалізувати свій потенціал і застосувати знання. Я прагну стати експертом у сфері конституціоналізму, тому буду рада попрацювати над питаннями конституційної реформи», – зазначає Анастасія Антузінська. Дівчина навчається на 1 курсі магістратури юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а в ЦППР буде вивчати питання фінансування політичних партій, референдумне законодавство, аналізувати рішення Конституційного Суду України та готувати аналітику.
Окрім Анастасії, питання конституціоналізму та законодавства про референдуми вивчатиме й інший стажер – Владислав Фарапонов, студент юридичного інституту Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана. Стажування в Центрі політико-правових реформ він називає викликом для себе та очікує від нього корисного досвіду. «Те, чим займається ЦППР, – надзвичайно важливе для розбудови правової держави, громадяни якої мають високий рівень правової та суспільної свідомості. Я тут, тому що хочу бути частиною цих процесів», – зізнається хлопець.
Стажування відбуватиметься й за іншими напрямками діяльності ЦППР. Так, Дана Білоусова, студентка 4 курсу Києво-Могилянської академії, набуватиме знання і досвід з протидії корупції: «Могилянка виховала «нетерпимість» до будь-яких проявів корупції, тому мене зацікавило стажування саме за напрямком протидії корупції. А взагалі в мене, як і в Мартіна Лютера Кінга, є мрія. Про те, що саме українське суспільство стане двигуном, який буде рухати нашу державу вперед. Бо у кожного із нас є ідеї, які можуть у перспективі покращити життя всіх. І я вірю, що колись ці ідеї перестануть бути ефемерними, і в українців буде достатньо сміливості, відповідальності та ресурсів, щоб почати втілювати їх у життя».
Усього в Центрі політико-правових реформ буде стажуватися 12 студентів, двоє з яких – дистанційно.