UPLAN: ТОП новин з регіонів у жовтні
Про що писали ЗМІ: гарячі новини зі Львова, Одеси, Харкова та Дніпропетровщини у жовтні.
Про що писали ЗМІ у жовтні? Новини від регіональних партнерів Громадської мережі публічного прав та адміністрації UPLAN.
У жовтні у Львові затримали головного лікаря поліклініки, який вимагав хабар за працевлаштування ветерана АТО, суд призначив заставу меншу, ніж хабар, екс-мер Миколаєва Ігор Хімчак сяде за ґрати на дев'ять років. Детальніше – читайте в огляді.
У Львові затримали головного лікаря поліклініки, який вимагав хабар за працевлаштування ветерана АТО
Співробітники СБУ викрили на хабарі головного лікаря однієї з поліклінік, що підпорядкована управлінню охорони здоров’я департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради. Оперативники спецслужби встановили, що посадовець вимагав від ветерана антитерористичної операції п’ятсот доларів США за працевлаштування медбратом у поліклініку. Співробітники СБУ задокументували передачу «авансу» на банківську картку зловмисника.
У межах розпочатого кримінального провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України тривають слідчі дії.
Галицький райсуд Львова встановив посадовцю ЗСУ заставу, яка є меншою, ніж отриманий ним хабар
Олексій Роговик, експерт UPLAN, коментує це таким чином: «Треба говорити про те, що варто взагалі скасувати заставу в корупційних злочинах. Проте коли суд наразі приймає рішення про заставу – то сума застави має бути принаймні більшою ніж сума хабаря. Бо виходить, що людина вчинила злочин, залишилася в плюсі і продовжує гуляти спокійно по вулицях».
Екс-мер Миколаєва Ігор Хімчак сяде за ґрати на дев’ять років
Екс-мера Миколаєва Ігоря Хімчака та двох його спільників засудили на Львівщині. За процесуального керівництва прокуратури Львівської області скеровано до суду обвинувальний акт стосовно Миколаївського міського голови, який, будучи на посаді, вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.5 ст.368 КК України (пропозиція, обіцянка або одержання неправомірної вигоди службовою особою).
Вироком Сихівського районного суду м. Львова 26 жовтня його засуджено до 9 років ув’язнення з позбавленням 8 рангу посадової особи місцевого самоврядування та з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах місцевого самоврядування на 2 роки, та з конфіскацією належного йому майна.
Підготували члени мережі UPLAN – ЛГО «Центр досліджень місцевого самоврядування»
Одеса
У жовтні Одеська область приймала Національний Експертний Форум, отримала фінансову підтримку на стартапи, почала розробку регіональної програми з безпеки дорожнього руху, та з напруженням слідкувала за перебігом судового процесу над мером.
Одеська область має гарні шанси на успішний розвиток. Свідчення цьому – отримання 65 млн. грн на стартапи
Відповідний договір був підписаний у Києві між Одеською ОДА та Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства під час презентації кращих стартових проектів з різних областей України, які реалізуються при секторній підтримці Європейського Союзу.
Деякі проекти, що перемогли за програмою «Сільський розвиток», будуть реалізовані в межах Саратського та Тарутинського районів.
Деталі: http://bit.ly/2Qt6h6i
В Одеській області працюють над підвищенням безпеки дорожнього руху
Невтішною залишається ситуація з ДТП в Одеській області. Зараз розробляється комплексна регіональна програма з підвищення безпеки дорожнього руху. На думку очільника регіону, потрібно застосовувати найкращі світові практики, які вже довели свою ефективність, та адаптувати їх для України.
Деталі: http://bit.ly/2JMvR3B
Х Національний Експертний Форум (НЕФ) Інституту Горшеніна вперше приймала Одеса.
Одеська область поступово рухається у напрямку реформ, започаткованих Президентом України та Урядом, стає ближчою до міжнародних партнерів. Форум – це прекрасна можливість обмінятися досвідом, обговорити перебіг ключових реформ у державі, виявити стратегічні пріоритети розвитку країни як на місцевому, так і на всеукраїнському рівнях, безпекові та зовнішньополітичні виклики, а також інвестиційні перспективи України. Організаційним партнером заходу виступила Одеська обласна державна адміністрація.
Подробиці: http://bit.ly/2Dbld59
Адмінпроцедури – за сучасними стандартами. У ЦНАПах 5 районів області спростили механізм оплати адмінпослуг.
Центри надання адмінпослуг п’яти районів Одеської області підключилися до мережі еквайрингу. Тепер мешканці Ананьївського, Лиманського, Овідіопольського, Болградського та Окнянського районів можуть сплатити адмінздбір через POS-термінали безпосередньо у приміщенні ЦНАПів, без відвідування банку.
Деталі: http://bit.ly/2QnXwKO
Суд у справі Труханова перенесено до Одеси. Чи сприятиме це ефективності та законності судового рішення?
Міського голову Одеси Геннадія Труханова НАБУ звинувачує у розтраті при купівлі будівлі для так званої Європейської міськради. З міського бюджету було виділено 185 млн грн, тоді як незадовго до цього будівлю придбали за 11,5 млн грн.
Спеціалізована антикорупційна прокуратура направила до суду обвинувальний акт у відношенні мера Одеси. Місцем судового засідання визначено Малиновський суд м. Одеси
Подробиці: http://bit.ly/2PhU87N
Підготували члени мережі UPLAN – Одеський інститут соціальних технологій
Харків
У жовтні в Харкові викрилася держзрада топ-чиновника, свавілля тамтешніх правоохоронців і хабар майора поліції; місцеві зустріли річницю кривавого ДТП на Сумській і говорили про відсутність покараних; харків’янам запропонували гарячу лінію, яка консультує виключно з питань прописки. Детальніше про події на харківщині – далі.
Державна зрада харківського топ-чиновника
Служба безпеки України підозрює голову однієї з районних державних адміністрацій Харківської області у роботі на ФСБ РФ.
Заступник голови СБУ Віктор Кононенко повідомив, що чиновник створив організацію псевдоветеранів АТО, яка замість допомоги займалася збором інформації військового і мобілізаційного характеру, і поті передавала цю інформацію російській стороні. Прізвище чиновника Віктор Кононенко не повідомив, але, як потім стало відомо, ним є голова Холодногірської районної адміністрації Харкова Максим Мусеєв.
За інформацією СБУ, чиновник має подвійне громадянство. Він підозрюється за статтею 111 КК «Державна зрада» і наразі відсторонений від займаної посади.
Сам Мусеєв заперечує усі звинувачення: «Я знав про підготовку провокацій проти мене. Говорив про це. На жаль, правоохоронні органи в нашій країні відпрацьовують політичні замовлення. Їхня мета – нейтралізувати політичних опонентів», – зазначає чиновник, пише Obozrevatel.UA.
Річниця кривавого ДТП і відсутність покараних
18 жовтня 2017 року у Харкові Lexus студентки Олени Зайцевої, яка намагалася проскочити на «жовтий», зіткнувся з авто Volkswagen бізнесмена Геннадія Дронова і влетів у натовп пішоходів на тротуарі. П’ятеро загинуло на місці, одна дівчина померла в лікарні за тиждень, ще п’ятеро постраждалих отримали чисельні травми різної важкості. Минув рік з того дня, а винні не названі.
За словами прокурора Валерія Бухан, розгляд справи про смертельне ДТП наближається до завершення: «Судовий розгляд обвинувального акту добігає кінця. Залишилося розглянути клопотання сторони захисту. Якщо суд прийме рішення про його незадоволення, найближчим часом ми перейдемо до дебатів, і буде прийнято остаточне рішення», – зазначає прокурор.
Наразі на лаві підсудних знаходяться обидва водія – Олена Зайцева і Геннадій Дронов. Дівчина свою провину визнає, чоловік вибачився, але давати свідчення разом із Зайцевою відмовився.
Чотири харківські поліцейські затримані на «гарячому»: правоохоронці били і вимагали хабарі у пасажирів метро
Як повідомляють у прес-службі прокуратури Харківської області, правоохоронців затримали на отриманні хабара під час спецоперації, яку проводили спільно з управлінням внутрішньої безпеки Нацполіції.
«Після проведеної перевірки було встановлено, що поліцейські однієї зі змін систематично, під надуманим приводом, зупиняють пасажирів і запрошують до службової кімнати. Погрожуючи притягненням до відповідальності, застосовуючи заходи фізичного насильства і морального приниження, вони вимагають і отримують від людей гроші. Серед причетних до вимагання – майор, лейтенант і двоє сержантів поліції», – повідомляють у ГУНП.
За даними прокуратури, підозрювані неодноразово перевищували свої службові повноваження. Зокрема, відомо щонайменше про два випадки побиття і два випадки отримання хабара.
Наразі троє підозрюваних знаходяться в ізоляторі тимчасового утримання. Їх заарештували на 60 діб без права внесення застави. Четвертий – під домашнім арештом.
Після викриття таких випадків перевищення службових повноважень, начальник ГУ Нацполіції Харківської області Олег Бех повідомив, що у всіх кімнатах поліції місцевої підземки з’явиться відеоспостереження.
У Харкові відкрилася гаряча лінія з питань прописки
У новому колл-центрі можна отримати консультацію щодо будь-яких нюансів, які стосуються прописки: документи, витрати, строки, онлайн-сервіси тощо.
За словами директора Департаменту реєстрації Харківської міськради Олега Дробота, харків’яни часто звертаються до ЦНАПів саме у зв’язку з реєстрацією місця проживання.
«Часто харків'янам доводиться звертатися до ЦНАПу кілька разів – спочатку за консультацією, а потім за послугою. Консультація по телефону заощадить час городян, а також оптимізує потік заявників у самих Адмінцентрах», – зазначив Дробот.
СБУ затримала на хабарі колишнього комбата Харків-1
Майора поліції Сергія Янголенко, який раніше був командиром батальйону Харків-1, затримали за вимагання і отримання хабара. Про це у Facebook повідомила прес-служба «Операції об’єднаних сил».
Зокрема зазначено, що Янголенко вимагав та отримав 200 тисяч гривень хабара «від громадянина України за прийняття кримінально-карних заходів реагування до невстановлених осіб, які незаконно викрадають врожай з орендованих останнім земель с/г призначення»
За даними штабу, під час затримання у підозрюваного вилучили усі отримані кошти в повному обсязі.
Підготували члени мережі UPLAN – ГО «Фонд місцевої демократії»
Поліцейських затримали на хабарі
Три інспектори сектору реагування патрульної поліції вимагали від місцевого мешканця 10 тис. грн. За це обіцяли не притягувати його до кримінальної відповідальності за використання фальшивих документів на транспортний засіб.
Що з цього вийшло? Поліцейських затримали у Новомосковську під час отримання частини хабара – 5 тис. грн.
Детальніше: https://bit.ly/2RlHW2v
У Дніпрі впроваджують нові правила паркування
За порядком у цій сфері тепер стежать не тільки поліцейські, а й Інспекція з питань контролю за паркуванням. Її створила Дніпровська міськрада.
Наразі вирішуються питання про будівництво штрафмайданчиків, закупівлю евакуаторів та обладнання для здійснення відеофіксації.
У Дніпрі є 19 організованих паркувальних майданчиків, з операторами яких встановлено договірні відносини. На цих майданчиках облаштовані паркомати.
Сплатити за паркування можна через автомат або у додатку Приват 24. Згодом це можна буде зробити за допомогою спеціального мобільного додатку Parking UA.
Детальніше: https://bit.ly/2qf1YjI
На Дніпропетровщині працює найбільше мобільних ЦНАП
Отримати адміністративні послуги не виходячи з дому. Мешканці віддалених територій або ті, хто через стан здоров’я не в змозі відвідати стаціонарний офіс, можуть скористатися послугами мобільних ЦНАП. У регіоні їх вже 17 – найбільше в Україні.
Мобільний офіс – у невеликому кейсі. Всередині – ноутбук, портативні сканер та принтер, 3G USB модем для доступу до Інтернету, акумулятор та веб-камера.
Детальніше: https://bit.ly/2zYiPg5
У Дніпрі адвоката затримали за вимагання 25 тис. дол.
Перебуваючи у змові з громадянкою, адвокат організував злочинну схему з вимагання коштів. 25 тис. дол. призначалися судді районного суду для прийняття рішення щодо зняття арешту з земельної ділянки.
Зловмисникам загрожує покарання за декількома статтями Кримінального кодексу України.
Детальніше: https://bit.ly/2ACSWTH
Діяльністю ОСН у Дніпрі буде опікуватися мерія
Відповідне рішення ухвалили депутати міськради. Тепер надавати дозволи на створення ОСН буде муніципалітет. До того ж він зможе делегувати ОСН повноваження та кошти для вирішення нагальних проблем.
Чіткіше визначено повноваження керівника ОСН:
- ведення засідань,
- організація виконання рішень,
- особистий прийом громадян,
- представлення інтересів органу перед громадою та підприємствами.
Детальніше: https://bit.ly/2O9BSbi
Підготували члени мережі UPLAN – ГО «Дніпровський центр соціальних досліджень» (ДЦСД)