UPLAN: ТОП новин з регіонів у листопаді
Про що писали ЗМІ: гарячі новини з Львівщини, Одеси, Харкова та Дніпропетровщини у листопаді.
Про що писали ЗМІ у листопаді? Досліджували партнери Громадської мережі публічного прав та адміністрації UPLAN.
Львівщина
Голову Радехівської РДА затримали на хабарі
2 листопада голову Радехівської РДА Тараса Калиту затримали за вимагання однієї тисячі доларів хабаря. За це він обіцяв посприяти у прийнятті на сесії райради рішення про затвердження технічної документації з нормативної оцінки земельної ділянки.
На Львівщині суддя відпустив убивцю додому
У м. Кам’янка-Бузька Львівської області 5 листопада місцевий суддя відмовився обрати вбивці міру запобіжного заходу, вирішивши, що цю справу можна перенести і на ранок. Та, оскільки без рішення суду правоохоронці не мають права утримувати вбивцю, просто відпустив зловмисника додому.
На Львівщині суд звільнив від покарання водія, що на смерть переїхав людину і втік
Суддя Самбірського міськрайонного суду Львівщини Ігор Пташинський визнав винним водія, що у квітні цього року переїхав людину у Турківському районі та втік з місця ДТП.
Суд визнав водія винним у порушенні правил безпеки дорожнього руху та експлуатації транспортного засобу, а також у тому, що він залишив людину на дорозі без допомоги. Однак замість 4 років тюрми, водія звільнили від відбування покарання з іспитовим терміном у 1 рік.
Суд виніс вирок трьом полякам за підпал фаєрів на Личаківському цвинтарі
Личаківський районний суд міста Львова визнав винними трьох поляків за статтею «хуліганство». Вони підпалили два фаєри на Личаківському цвинтарі, неподалік польських військових поховань. Суд призначив покарання – 8,5 тисяч грн штрафу кожному.
У Львові затвердили бюджет міста на 2019 рік
Під час засідання Львівської міської ради 29 листопада депутати затвердили бюджет міста на 2019 рік, який раніше погодив виконавчий комітет ЛМР. За відповідне рішення проголосував 51 депутат. Видатки міського бюджету становитимуть 6,2 млрд грн, а доходи – 8,1 млрд грн (з урахуванням міжбюджетних трансферів). Найбільше коштів витратять на медицину та ЖКГ.
Підготували члени мережі UPLAN – ЛГО «Центр досліджень місцевого самоврядування»
Одеса
Трудове рабство в Одеській області
Під Одесою правоохоронні органи затримали членів злочинного угруповання, які тримали в рабстві 94 людини. Правопорушники протягом кількох років змушували їх безкоштовно працювати на їхньому сільгосппідприємстві.
Злочинна банда володіла зброєю і автомобілями, вилучено мільйон гривень готівкою. Наразі триває слідство.
Як стати присяжним
У межах проекту «Сприяння формуванню дієздатного корпусу присяжних на регіональному рівні інструментами просвіти громадськості» за підтримки Центру політико-правових реформ експерт Мережі UPLAN Сергій Саханенко провів семінари у Саврані, Великомихайлівці, Ананьєві, Любашівці, Рені, Овідіополі та Ширяєво.
Проект спрямований на поширення інформації щодо інституту присяжних в районних центрах Півдня України, які за наслідками судової реформи не є центрами розміщення окружних судів.
59 інфраструктурних проектів реалізували ОТГ Одеської області
Об’єднані територіальні громади Одеської області реалізували вже 59 інфраструктурних проектів за кошти субвенції з державного бюджету.
З 96 мільйонів гривень, які виділили з державного бюджету, 25 громад регіону до кінця року мають реалізувати 127 інфраструктурних проектів. Наразі з них повністю завершено 59 проектів і ще 30 перебувають на фінальній стадії. Здебільшого громади спрямовують кошти на закупівлю транспортних засобів, ремонт закладів освіти, покращення дорожньо-транспортної інфраструктури, вуличне освітлення, водопостачання.
В Одесі запрацювала рада регіонального розвитку
Перше засідання Ради регіонального розвитку відбулося в Одеській області. Його тема – обговорення перспективних планів розвитку регіону на 2019-2021 роки.
Склад Ради – керівництво Одеської обласної державної адміністрації, Одеської обласної ради, депутати облради і Верховної Ради, очільники ОТГ, голови РДА, мери міст та громадські діячі.
Воєнний стан – захід превентивний, обмеження прав людини не буде
Воєнний стан введено 28 листопада виключно в областях, розташованих вздовж російського кордону, придністровської ділянки українсько-молдовського кордону й узбережжя Азовського та Чорного морів. Це превентивний захід, який дає можливість ефективніше відреагувати на загрозу з боку Російської Федерації та не втрачати при цьому дорогоцінний час.
Одеська область має як морський кордон, так і сухопутний – із Придністров’ям. Заходи безпеки дійсно посилено, але вони менш за все торкатимуться звичайного життя людей. Пересування громадян територією області, між областями та при перетині кордонів країни не обмежується у зв’язку із запровадженням воєнного стану.
Підготували члени мережі UPLAN – Одеський інститут соціальних технологій
Харків
Брендуванням Харківщини займатиметься спеціальна агенція
Питання створення Агентства регіонального розвитку винесуть на розгляд сесії Харківської облради. Такого рішення дійшли на засіданні постійної комісії облради з питань регламенту, етики, депутатської діяльності та контролю за виконанням рішень обласної ради.
Серед основних цілей агентства: формування комплексного бачення соціально-економічного розвитку регіону, підвищення конкурентоспроможності області та її бізнесу, а також популяризація Харківщини за кордоном.
Агентство буде засноване за постановою Кабміну від 11 лютого 2016 року. Його засновниками стануть Харківська облрада і облдержадміністрація, співзасновниками – регіональна торгово-промислова палата, асоціації органів місцевого самоврядування, відділення всеукраїнських асоціацій, місцеві асоціації органів місцевого самоврядування, громадські об’єднання, вузи та наукові установи.
На Харківщині планують збільшити райони
З цього приводу створили спеціальну робочу групу. Про це йдеться у розпорядженні, опублікованому на сайті Харківської облдержадміністрації (ХОДА). Група зможе залучати до своєї діяльності фахівців і представників громадськості. Після обговорення вона передасть свої пропозиції до ХОДА.
До робочої групи, зокрема, включені: заступник голови ХОДА Михайло Черняк, перший заступник голови Харківської облради Віктор Коваленко,
генеральний директор директорату з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Мінрегіонбуду Сергій Шаршов.
До групи також запрошені ректори харківських вузів, депутати, керівники підприємств і органів місцевого самоврядування.
У Харкові презентували нову послугу – Mobile ID
Презентація технології відбулася 7 листопада в рамках відкриття комунального закладу «Офіс реформ Харкова».
Mobile ID – це один з трьох загальновизнаних державою електронних способів ідентифікації особистості, який відбувається за допомогою мо більного телефону. Однією з головних переваг Mobile ID є безпека особистих даних.
Технологія Mobile ID передбачає використання сім-карти мобільного телефону для підтвердження особи, щоб отримати ряд послуг в електронних сервісах на місцевому та державному рівнях. Картка з технологією Mobile ID містить електронний цифровий підпис та особисті персональні дані власника.
Наразі за допомогою Mobile ID можна замовити на Порталі електронних сервісів міста Харкова довідку про склад сім’ї, довідку про реєстрацію місця проживання, техпаспорт у КП «БТІ».
Охорона головної ялинки Харкова обійшлася місту в 210 тисяч гривень
Вартість надання послуг з охорони за добу складає 2,6 тисячі гривень.
КП «Міський інформаційний центр» уклало два договори загальною вартістю 680,6 тисяч на монтаж новорічної ялинки на площі Свободи та її цілодобову охорону. Про це стало відомо з електронної системи державних закупівель ProZorro.
Договір на 470 тисяч гривень за надання послуг з монтажу обладнання для декоративного оформлення площі Свободи до новорічних та різдвяних свят комунальне підприємство уклало з ФОМом. З агентством, яке буде охороняти новорічну ялинку на головній площі міста, договір укладено на 210,6 тисяч гривень.
Харківський митник торгував «зеленим коридором»
Правоохоронці викрили головного державного інспектора митного поста «Харків-аеропорт» на отриманні хабара.
За словами начальника управління прокуратури області Сергія Перепелиці, 56-річний головний інспектор митниці організував злочинну схему систематичного вимагання хабарів. За даними слідства, гроші інспектор вимагав та отримував від пасажирів, які ввозили в Україну багаж, що підлягав декларуванню, зокрема, товари всесвітньо відомих брендів.
Імпортерам, які хотіли зекономити на декларуванні і, замість проходу через так званий «червоний коридор», намагалися незаконно скористатися «зеленим», митник за певну винагороду пропонував уникнути адміністративної відповідальності.
Викрили інспектора «на гарячому». За попередніми даними, сума неправомірної вигоди становить 5 тисяч гривень.
Підготували члени мережі UPLAN – ГО «Фонд місцевої демократії»
Дніпропетровщина
Дніпровська мерія буде розвивати співпрацю з ОСН
У місті проводиться робота щодо передачі повноважень та фінансів для вирішення різних питань на тих чи інших територіях їхнім мешканцям.
Мерія розглядає декілька шляхів розвитку ОСН:
– закласти у програму підтримки цих органів механізм, який надасть їм можливість визначати пріоритетні роботи на своїх територіях і контролювати їхнє виконання. Розпорядниками коштів залишаться профільні департаменти та управління міськради.
– делегувати повноваження відповідним ОСН, попередньо визначивши, які повноваження вони хочуть прийняти.
У Дніпрі полковника податкової міліції викрили на хабарі
Він вимагав від громадянина неправомірну вигоду у сумі 7 тис. дол. США за те, щоб не зупиняти діяльність торговельних об’єктів мережі аптек. У разі відмови податківець погрожував ініціювати перевірки та провести обшуки за адресами місцезнаходження суб’єкта господарювання.
Правоохоронці викрили зловмисника та затримали в порядку ст. 208 КПК України.
Ще 2 ЦНАП регіону почали видавати біометричні паспорти
У Кривому Розі та Новоолександрівській ОТГ. Загалом отримати таку послугу можна в 14 ЦНАП області.
Сьогодні «біометрику» оформлюють у ЦНАП Дніпра, Кривого Рогу, Кам’янського, Нікополя, села Олександропіль Солонянського району, а також Апостолівської, Слобожанської та Новоолександрівської ОТГ.
У Центрах працюють робочі станції, у складі яких комп’ютери, принтер, фотокамера, сканер відбитків пальців, планшет для електронного підпису.
Утворено першу ОТГ з центром у місті обласного значення
Однією «родиною» стали Покров та Шолохівська сільська рада Нікопольського району. Одностайне рішення про приєднання прийняли депутати місцевих рад.
Через кілька днів після цієї події відбулося друге приєднання до міста обласного значення на Дніпропетровщині. Місто Марганець об’єдналося з Новокиївською громадою.
«Поліцейський офіцер громади»
Проект з такою назвою презентував у Дніпрі голова Нацполіції Сергій Князєв.
У кожній територіальний громаді буде жити та працювати поліцейський офіцер. Він стане повноправним представником цієї громади, буде перебувати на постійному зв’язку із мешканцями та допомагати їм. Акцент робиться саме на запобіганні правопорушень.
Рішення про запуск проекту «Поліцейський офіцер громади» саме на Дніпропетровщині прийнято через те, що тут створено найбільшу кількість об’єднаних територіальних громад – 60 ОТГ з майже півмільйонним населенням. Відтак мешканці громади потребують особливої системи безпеки.
Підготували члени мережі UPLAN – ГО «Дніпровський центр соціальних досліджень» (ДЦСД)