preloader

Що вас цікавить?

UPLAN: ТОП новин Харкова у липні

31.07.2018
Загальні новини /
Новини ЦППР

Члени мережі UPLAN досліджували, про що говорили ЗМІ Харкова у липні.


Гучний скандал за участі поліцейських, борги комунальних підприємств, передвиборчі вподобання харків’ян, Харківська міська рада проти СБУ, доларовий хабар прикордонника – це обговорював Харків у липні.

У Харкові поліцейські зі сміхом та матами били безхатченків

Камера випадкового свідка зафіксувала, як поліцейські знущаються над чоловіком: спочатку дають йому стусана, а потім б'ють в обличчя. Двоє чоловіків били затриманого, третій – командував смиренно виконувати наказ: стояти і терпіти.

Відео миттєво облетіло соціальні мережі, і це допомогло швидко дізнатися місце знущань – Південний вокзал Харкова.

Усіх трьох поліцейських звільнено. «Без сумнівів підписав наказ про звільнення з лав поліції співробітників сектора патрульної поліції Холодногірського відділу поліції. Своєю зухвалою, ганебною поведінкою вони грубо порушили один з принципів діяльності поліції – дотримання прав і свобод людини», – повідомив на своїй сторінці у Facebook голова поліції Харківської області Олег Бех.

КП Харківщини побили всі рекорди України за боргами

Про це під час всеукраїнської селекторної наради з питань підготовки до осінньо-зимового періоду 2018-2019 років заявив віце-прем'єр-міністр України Геннадій Зубко.

За його словами, з Харковом за сумою боргів може зрівнятися хіба що Луганська область, яка має заборгованість на суму 1,5 млрд гривень за послуги електропостачання.

Зубко додав, що найбільшим боржником в Україні за газ також є КП «Харківські теплові мережі» – його заборгованість становить 1,16 млрд грн.

Віце-прем'єр наголосив, що органи місцевого самоврядування мають достатньо коштів, повноважень та відповідальності для вирішення проблем щодо розрахунків з існуючими боргами.

Соціологи оголосили п’ятірку лідерів на пост Президента України серед харків’ян

Незалежні соціологи консорціуму «Вибір» дослідили електоральні вподобання українців напередодні президентських виборів. Зокрема дізналися думку харків’ян.

За результатами опитування, якби голосування відбулося найближчої неділі, у Харківській області сформувалася б така п'ятірка лідерів:

Євген Мураєв – 11,3% голосів, 
Михайло Добкін – 10,6%, 
Юлія Тимошенко – 10,1%, 
Анатолій Гриценко – 9,9%, 
Вадим Рабинович – 8,4%.

Слідом ідуть два інших представники консервативного флангу – Юрій Бойко з 8,3% голосів і Олександр Вілкул з 7,5% голосів. Чинний Президент набрав би у Харківській області 7,5% голосів.

Харківська міська рада: «Нас хотіли посварити з СБУ»

20 червня невідомі намагалися захопити будівлю Харківської міської ради. В липні її представники звинуватили у цьому голову Управління СБУ у Харківській області Андрія Носача.

«Ще під час того, як в будівлі міськради агресивні загарбники палили димові шашки і розпилювали газ, керівництво міста з певних джерел отримало інформацію, що за нападом так званих «активістів» стоїть СБУ», – повідомлялося у заяві на сайті міськради. Втім, згодом там зазначили, що ця інформація не підтвердилася, а на меті була ще більша дестабілізація Харкова.

Харківська міськрада повідомляє, що керівництво міста зробить «певні кроки», які допоможуть представити громадськості і покарати людей, які поширили цю дезінформацію.

Харківський прикордонник попався на великому хабарі

У Харківській області співробітники військової служби правопорядку затримали офіцера Управління відділу внутрішньої безпеки «Схід» на вимаганні хабаря у розмірі 5000 доларів. Про це повідомили в прес-центрі Операції об'єднаних сил.

«Проведено документування злочинної діяльності офіцера С. з сектора УВВБ «Схід» Держприкордонслужби України, який вимагав у іншого громадянина грошові кошти за вирішення питання про працевлаштування в УВВБ «Схід», – йдеться в повідомленні.

Офіцера затримали під час отримання частини хабаря у розмірі 2,5 тис доларів. Зараз він відсторонений від займаної посади.

Підготували члени мережі UPLAN – ГО «Фонд місцевої демократії»