preloader

Що вас цікавить?

У Парламенті доопрацьовують проект закон про всеукраїнський референдум

14.02.2020
Конституціоналізм /
Референдум

13 лютого відбулося чергове засідання робочої групи з розробки законопроектів у сфері народовладдя.


13 лютого 2020 року відбулося чергове засідання робочої групи з розробки законопроектів у сфері народовладдя, на якому обговорювали кінцевий текст проекту Закону України «Про всеукраїнський референдум».

У дискусії взяли участь представники Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства юстиції України, члени Центральної виборчої комісії України, науково-педагогічні працівники Інституту законодавства Верховної Ради України, представники громадських організацій, народні депутати України. Центр політико-правових реформ представляла членкиня правління Юлія Кириченко.

За пропозицією першого заступника Голови Верховної Ради України Руслана насамперед обговорили ті питання, щодо яких члени робочої групи не мають однозначної відповіді. Зокрема, ішлося про роль громадських організацій у референдумному процесі, неспроможність забезпечити сьогодні електронне голосування, регулювання інформування та агітації тощо.

Досі дискусійним залишається питання про предмет всеукраїнського референдуму, зокрема, чи допускається на референдумі звуження і обмеження змісту та обсягу існуючих прав і свобод людини. На думку Юлії Кириченко, «у законопроекті необхідно чітко визначити межі предмета національного референдуму. Результати національного референдуму. не мали б призводити до скасування чи обмеження конституційних прав людини і громадянина».

Підбиваючи підсумки засідання, Руслан Стефанчук звернувся до членів робочої групи з проханням якнайшвидше доопрацювати законопроект, врахувавши останні зауваження, та представити його на розгляд групи через тиждень.

Фото.