preloader

Що вас цікавить?

У Харкові обговорили результати роботи поліцейських комісій

20.09.2018
Кримінальна юстиція /
Органи кримінальної юстиції

У середу, 19 вересня, Центр політико-правових реформ та Фонд місцевої демократії провели експертне обговорення, на якому презентували висновки і рекомендації першого в Україні звіту про поліцейські комісії. 


У середу, 19 вересня, Центр політико-правових реформ та Фонд місцевої демократії провели експертне обговорення у Харкові, на якому презентували висновки і рекомендації першого в Україні звіту про поліцейські комісії.

Експерти розповіли, навіщо потрібні такі комісії, чи достатньо в Україні поліцейських комісій, що вони фактично здійснюють із закріплених законом повноважень і як часто суди скасовують їхні рішення.

За результатами дослідження, у складі комісій спостерігається порушення гендерного балансу: з 420 делегованих до поліцейських комісій членів частка жінок становить лише 12% – 51 особа.

Серед проблем у роботі поліцейських комісій – недостатня кількість представників громадськості, залучення до їхньої діяльності політиків та порушення ґендерного балансу. Про це повідомив Олександр Банчук, член правління Центру політико-правових реформ. На його думку, існують прогалини та колізії у законодавчих актах, що регулюють діяльність поліцейських комісій. Наприклад, обов’язковий конкурсний відбір на всі посади в поліції та повноваження з визначення пріоритетів поліцейської діяльності.

Автори дослідження презентували свої рекомендації щодо ведення кадрової політики поліцейськими комісіями:

  • затвердити методичні рекомендації щодо проведення співбесід з кандидатами на посади у правоохоронні органи;
  • обґрунтовувати свої рішення про відмову рекомендувати кандидатів на посади;
  • формувати рейтинг усіх кандидатів, які беруть участь у конкурсі.

До обговорення висновків та рекомендацій звіту долучилися учасники заходу – представники правоохороних органів, члени поліцейських комісій, науковці, експерти мережі UPLAN.

Експертне обговорення організоване Центром політико-правових реформ та Громадською мережею публічного права та адміністрації UPLAN в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Захід також організовано за фінансової підтримки Європейського Союзу. Думки, висловлені експертами ЦППР, Фонду місцевої демократії та Мережі UPLAN, жодною мірою не відображають офіційної позиції USAID, уряду США або Європейського Союзу.