ЦППР взяв участь у міжнародному регіональному семінарі з питань правової допомоги
Семінар проводився у Києві 20 – 21 жовтня за ініціативи Посольства Франції в Україні. До участі у заході запрошені експерти з України, Албанії, Боснії і Герцеговини, Болгарії, Хорватії, Македонії, Молдови, Румунії та Сербії. Лейтмотивом рекомендацій для України стало звернення міжнародної спільноти експертів із проханням створити просту систему, яка буде регулюватись простим у застосуванні законодавством.
Семінар проводився у Києві 20 – 21 жовтня за ініціативи Посольства Франції в Україні. До участі у заході запрошені експерти з України, Албанії, Боснії і Герцеговини, Болгарії, Хорватії, Македонії, Молдови, Румунії та Сербії. Семінар відбувався в рамках серії регіональних конференцій з питань прав людини для країн Південно-Східної Європи та мав на меті обговорення існуючих систем юридичної допомоги й труднощі в застосуванні цих систем в указаних країнах.
Центр політико-правових реформ на семінарі представляв експерт Артем Шаіпов.
Право на правову допомогу може забезпечуватись за допомогою різних механізмів, в яких незмінним лишається обов’язок держави забезпечити це право через незалежних від неї професіоналів. Наріжним каменем для дискусій стало визначення оптимального балансу публічних і приватних інтересів у процесі надання правової допомоги. В процесі обговорення учасники дійшли згоди, що якість правової допомоги є прямо пропорційною коштам, які держава компенсує за її надання. При цьому загальною практикою є встановлення дисконтів на оплату праці особам, які надають правову допомогу. Такі дисконти в різних країнах становлять від 30 до 80 відсотків від ринкових цін на працю юристів і визначаються залежно від фінансової спроможності конкретної держави.
Лейтмотивом рекомендацій для України стало звернення міжнародної спільноти експертів із проханням створити просту систему, яка буде регулюватись простим у застосуванні законодавством.
Україна щойно стала на шлях належного забезпечення права на правову допомогу (наприклад, система правової допомоги у Великій Британії вже нараховує близько 200 років). Це дозволяє нашій державі, вивчаючи найкращі світові практики, створити дієву, а не декларативну систему гарантій реалізації цього конституційного права.