preloader

Що вас цікавить?

ЦППР приєднується до заклику не допустити знищення системи моніторингу оцінки Державної антикорупційної програми

09.03.2023
Запобігання корупції /
Державна програма запобігання та протидії корупції

Експерти Центру та широка громадськість звернулися до Кабміну із закликом не допустити знищення системи моніторингу оцінки Державної антикорупційної програми


4 березня Кабінет Міністрів України нарешті схвалив проєкт Державної антикорупційної програми (ДАП) на 2023–2025 роки. Ухвалення ДАП стало важливим кроком у боротьбі з корупцією, на який очікували як міжнародні партнери, так і громадські організації.

З огляду на всі складнощі та дискусії, які відбувалися навколо ДАП, спричиняє занепокоєння той факт, що текст ухваленого документа досі не опубліковано. Зважаючи на це, є обґрунтовані побоювання, що документ був ухвалений Кабміном із низкою зауважень, які можуть нівелювати його цінність. 

За нашою інформацією (Центру протидії корупції, — прим. ред.), йдеться, зокрема, про знищення системи моніторингу та оцінки ДАП через видалення показника ваги кожного індикатору в досягненні результату.

У результаті цих змін неможливо буде забезпечити контроль за державними органами щодо виконання ДАП, що фактично робить ДАП не засобом для зменшення корупції, а суто декларативним документом. Це також унеможливить проведення оцінки виконання ДАП громадськістю та іншими сторонніми спостерігачами за зрозумілими всім і офіційно затвердженими критеріями.

Також серед рекомендацій Кабміну — об’єднання різних груп заходів щодо кожного із законопроєктів в один, що унеможливлює координацію, моніторинг та контроль ситуації з розробленням і просуванням усіх законопроєктів, передбачених ДАП.

Отже, затвердження Державної антикорупційної програми зі шкідливими зауваженнями, які знищують систему моніторингу та оцінки документа, є неприпустимим.

А тому ми закликаємо Кабінет Міністрів України:

 1. Невідкладно оприлюднити текст затвердженого документа;
 2. Не допустити внесення будь-яких правок до ДАП, які унеможливлять проведення якісного моніторингу та оцінки виконання програми.

Підписанти:

 1. Громадська рада при НАЗК
 2. Всеукраїнське об’єднання «Автомайдан»
 3. StateWatch
 4. Інститут законодавчих ідей
 5. Антикорупційний штаб
 6. Центр протидії корупції
 7. Центр політико-правових реформ
 8. Фундація DEJURE
 9. Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ (26 аналітичних центрів та громадських організацій)