preloader

Що вас цікавить?

Створено коаліцію громадських організацій «За чесний референдум»

18.03.2013
Конституціоналізм /
Конституційна реформа

Коаліція ставить перед собою завдання не допустити проведення маніпулятивних референдумів в Україні та не дати змінити Конституцію України у неконституційний спосіб.


Закон України «Про всеукраїнський референдум» від 6 листопада 2012 року підриває основи конституційного ладу в Україні та спотворює всю правову систему. Фактично цей закон встановлює новий правовий принцип: верховенство всеукраїнського референдуму над Конституцією України, над усім механізмом державної влади.

Маніпулятивний механізм проведення референдумів, що встановлюється законом, фактично позбавляє народ приймати рішення на референдумі. Місцеві референдуми скасовані, а всеукраїнський референдум можна ініціювати та провести лише за підтримки влади. Це можна використовувати для встановлення диктатури.

У відповідь на такі неконституційні дії влади створено коаліцію громадський організацій “За чесний референдум”.

Центр політико-правових реформ, Український незалежний центр політичних досліджень, Центр UA, Лабораторія законодавчих ініціатив, Інститут виборчого права, сповідуючи цінності демократії, керуючись у своїх діях пріоритетом прав і свобод людини, принципом верховенства права та поєднані спільною метою захисту конституційного ладу України, дотримання конституційності процесу зміни Конституції України, посилення спроможності громадянського суспільства щодо забезпечення реалізації конституційного права громадян України брати участь в управлінні державою відповідно до демократичних міжнародних стандартів створили Коаліцію громадських організацій «За чесний референдум».

Коаліція ставить перед собою завдання не допустити проведення маніпулятивних референдумів в Україні та не дати змінити Конституцію України у неконституційний спосіб.

18 березня о 14-00 в «УКРІНФОРМі» відбулася прес-конференція на тему: «Чи бажаєте Ви бути багатими і здоровими в оновленому Митному Союзі, або ВСЯ ПРАВДА ПРО РЕФЕРЕНДУМ», де було презентовано створення Коаліції «За чесний референдум» та акцентовано увагу на загрозах проведення всеукраїнського референдуму згідно з чинним законом.

Закликаємо громадянське суспільство консолідувати зусилля для відновлення конституційного права громадян України брати участь в управлінні державою через референдуми відповідно до Конституції України та демократичних міжнародних стандартів!