preloader

Що вас цікавить?

Експерти ЦППР надали свої пропозиції до Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки (ДАП)

17.11.2022
Запобігання корупції

Експерти Центру політико-правових реформ Микола Хавронюк, Роман Смалюк та Євген Крапивін надали свої пропозиції до Розділу 2.1 ДАП «Справедливий суд, прокуратура та органи правопорядку», а також взяли участь у їх обговоренні в експертному колі, яке відбулось 26 жовтня 2022 року


Експерти ЦППР надали свої пропозиції до Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки (ДАП)


Наразі тривають громадські обговорення проєкту Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки (ДАП), яка розроблена на виконання Антикорупційної стратегії до 2025 року, ухваленої Верховною Радою України 20 червня цього року. Обговорення проводить Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК), відповідальне за її розробку та координацію. З проєктом ДАП можна ознайомитись на веб-сайті агенства за посиланням.

Антикорупційна стратегія охоплює питання функціонування загальної системи запобігання корупції, визначає пріоритети запобігання корупції у конкретних секторах державного управління та приділяє велику увагу питанню відповідальності за корупцію.

Пріоритетні сектори державного управління, визначені стратегією:
1) суд, прокуратура, поліція;
2) державне регулювання економіки;
3) державний та приватний сектори економіки;
4) податки та митниця; будівництво, земля, інфраструктура;
5) сектор оборони;
6) охорона здоров’я та соціальний захист;
7) система запобігання та протидії корупції.

Експерти Центру політико-правових реформ Микола Хавронюк, Роман Смалюк та Євген Крапивін надали свої пропозиції до Розділу 2.1 ДАП «Справедливий суд, прокуратура та органи правопорядку», а також взяли участь у їх обговоренні в експертному колі, яке відбулось 26 жовтня 2022 року.

Зокрема в частині діяльності органів прокуратури та Національної поліції пропозиції стосуються:
      – управлінських процесів в органах прокуратури, які не завжди є прозорими та ефективними;
      – необхідності впровадження комплексної системи оцінки ефективності роботи прокуратури та органів досудового розслідування за системою «360»;
      – удосконалення підстав та порядку притягнення до дисциплінарної відповідальності прокурорів;
      – удосконалення порядок притягнення до відповідальності поліцейських, а саме внесення змін до Закону України «Про Дисциплінарний Статут Національної поліції» з метою підвищення самостійності таких комісій та зменшення впливу безпосереднього керівника на питання, повʼязані із дисциплінарною відповідальністю його підлеглого;
      – покращення системи обрахування грошового забезпечення поліцейських, а також механізмів їх матеріального стимулювання (заохочення).

З цими та іншими пропозиціями можна ознайомитись у відеозаписі публічного обговорення, а також у фінальній редакції ДАП на 2023-2025 роки, яка наразі доопрацьовується.