preloader

Що вас цікавить?

Стажування в ЦППР: позаду половина шляху

15.11.2018
Загальні новини /
Новини ЦППР

Позаду залишилася половина стажування студентів у ЦППР, саме час дізнатися про їх перші успіхи.


1 жовтня 2018 року стартувало стажування в Центрі політико-правових реформ, учасниками якого стало 12 студентів з різних навчальних закладів України. За умовами, кожен із стажерів бере участь у роботі одного з напрямів організації під керівництвом експерта ЦППР. Окрім того, передбачені навчальні заходи та реалізація індивідуального проекту.

Позаду залишилася половина стажування, саме час дізнатися про перші успіхи наших стажерів.

Денис Гартвіг

Наприкінці жовтня Денису, який цікавиться питаннями конституціоналізму, випала нагода спробувати себе ведучим брейн-рингу «Свідомий вибір», присвяченого конституційним питанням, який відбувся під час антифоруму-вистави на 1000 акторів. Формат гри та питання розробляли експерти ЦППР. Окрім того, хлопець провів постатейний аналіз окремих розділів Конституції України (присвячених повноваженням Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Президента України) в частині владного трикутника.

 

 

Дана Білоусова

Дана обрала напрям з протидії корупції. Одним з перших завдань, які отримала дівчина під час стажування, стала підготовка матеріалів для аналітичних оглядів, який Центр політико-правових реформ оприлюднює щовівторка. Зараз Дана аналізує антикорупційну програму Рівненської обласної ради відповідно до методики, розробленої експертом ЦППР Антоном Марчуком. Як зазначила дівчина, у неї є певні застереження до цієї програми, тому вона направила до РОР запити на публічну інформацію, після отримання та опрацювання яких зможе підготувати висновок.

 

Ярослав Товпишко

Ярослав стажується під керівництвом Романа Куйбіди, напрям – судівництво. Головним чином хлопець працює над аналітикою. Так, він уже встиг дослідити кадрові зміни у зв’язку з ліквідацією і створенням нових апеляційних судів, а зараз опрацьовує вироки суду присяжних за 2015 рік. Окрім того, Ярослав залучений до великого дослідження експертів ЦППР, присвяченого «суддям Майдану». Він збирає та аналізує статистику про дисциплінарні провадження щодо цих суддів у період роботи Вищої ради юстиції (тобто до її реформування у Вищу раду правосуддя).

 

Сергій Мельник

Разом з Ярославом у напрямку судівництва стажується Сергій Мельник. Один із здобутків хлопця за це час – публікація на сайті ЦППР, присвячена незалежності суддів в ухваленні рішень. Сергій детально описує випадок судді Апеляційного суду Черкаської області Сергія Бондаренка: коли він заявив про тиск на нього з боку керівництва, якою була реакція громадськості та власне судової системи, інші факти впливу керівництва установи на рішення суддів тощо. Ознайомитися з публікацією можна за посиланням.

 

 

Попереду ще півтора місяця стажування, а також виконання і презентація результатів індивідуальних проектів.