preloader

Що вас цікавить?

Стандарти правосуддя, дружнього до дитини, та їх втілення в Україні (некримінальний аспект) – презентація дослідження

01.06.2020
Судівництво /
Моніторинг судових процесів

У підготовці звіту взяли участь експерти Центру політико-правових реформ. 


1 червня, у Міжнародний день захисту дітей, Центр політико-правових реформ разом з Координатором ОБСЄ в України, Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та ГО «Вектор прав людини» презентували звіт «Стандарти правосуддя, дружнього до дитини, та їх втілення в Україні (некримінальний аспект)».

Висновки цього дослідження базуються на результатах інтерв’ювання суддів, присяжних, працівників органів опіки та піклування, адвокатів, моніторингу 109 судових засідань та засідань дорадчих органів опіки та піклування й аналізу 50 судових рішень у справах некримінального характеру, пов’язаних з правами або інтересами дитини.

У документі виділені ключові проблеми забезпечення процедурних прав дитини та реалізації позитивних обов’язків держави щодо дитини під час розгляду справ, які стосуються її інтересів.

Окрім того, експерти підготували низку рекомендацій вищим державним установам, судам, органам опіки та підклування, спрямованих на дотримання стандартів правосуддя, дружнього до дитини, в Україні.

Завантажити звіт


Захід організовано в межах проєкту Координатора проєктів ОБСЄ в Україні «Підтримка громадського суспільства у здійсненні моніторингу судових процесів» у співпраці з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, Центром політико-правових реформ та ГО «Вектор прав людини».