preloader

Що вас цікавить?

Спільна заява щодо вирішення питань, пов’язаних пандемією Covid-19 і проведенням місцевих виборів в Україні

08.10.2020
Загальні новини /
Новини ЦППР

25 жовтня на території України відбудуться місцеві вибори в розпал пандемії COVID-19. У зв’язку з тим, що кількість випадків на національному рівні зростає, надзвичайно важливим є те, щоб усі українські виборці та учасники виборчого процесу могли безпечно брати участь у цих виборах, і були запроваджені відповідні заходи для подолання негативних наслідків. Законопроект №4117, який вносить зміни до Виборчого кодексу, частково вирішував деякі нагальні питання, пов’язані з COVID-19. Однак, з огляду на оновлений через пандемію календарний план Верховної Ради, його прийняття більше не видається можливим.

14 вересня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив Порядок здійснення протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів. Документ визначає загальні заходи, що передбачають закупівлю захисних засобів і матеріалів та доручають її організацію органам місцевого самоврядування, які здійснюватимуть її за рахунок коштів місцевого бюджету. Однак подальших роз’яснень щодо того, які механізми фінансування можуть бути використані щодо цього, і що саме має бути закуплено, не було надано.

Враховуючи, що до виборів залишилося менше ніж 20 днів, існує гостра потреба в забезпеченні місцевих органів влади відповідними інструкціями та рекомендаціями до дій, підтримкою та фінансуванням, необхідними для гарантування виборчих прав громадян і безпеки всіх учасників виборчого процесу в умовах швидкого поширення COVID-19 в Україні. Тому надзвичайно важливо і терміново, щоб Міністерство охорони здоров’я та Міністерство фінансів якомога скоріше видало чіткі інструкції щодо видів закупівель та забезпечило адекватне фінансування заходів для подолання наслідків COVID-19 відповідно.

Ми закликаємо Міністерство охорони здоров’я, Міністерство фінансів та інші залучені органи державної влади діяти узгоджено разом з Центральною виборчою комісією задля прискорення вирішення нагальних питань, пов’язаних з безпечною організацією та проведенням місцевих виборів 25 жовтня 2020 року.

Для вжиття всіх можливих заходів, необхідних для безпечної організації та проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року, ми закликаємо:

 •  Міністерство охорони здоров’я – конкретизувати протиепідемічні заходи та належним чином відповідно проінформувати органи місцевого самоврядування;
 •  Міністерству фінансів – надати роз’яснення щодо механізму фінансування цих заходів за кошти відповідних бюджетів, а також надати місцевим бюджетам відповідні субвенції з державного бюджету.

Ми глибоко переконані, що вжиття всеосяжних заходів та об’єднання зусиль усіх зацікавлених сторін сприятиме гарантуванню безпеки як самих виборців, так і всіх інших учасників виборчого процесу під час організації та проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року.

Підписанти:

 1.  Юлія Кириченко, Центр політико-правових реформ
 2.  Міжнародна фундація виборчих систем
 3.  Васильченко Сергій, ГО “Український центр суспільних даних”
 4.  Ольга Айвазовська, Громадянська мережа ОПОРА
 5.  Данило Ваврів, ГО “Молодіжна демократична асоціація “ЙОДА”
 6.  Альона Шешеня, ГО “ Об’єднання “Маю право”
 7.  Олександра Гліжинська, Всеукраїнська ініціатива “Активна Громада”
 8.  Олексій Кошель, Комітет виборців України
 9.  Світлана Конончук, Український незалежний центр політичних досліджень
 10.  Віта Думанська, Рух ЧЕСНО
 11.  Анатолій Бойко, Одеська обласна організація ВГО Комітет виборців України
 12.  Світлана Ткаченко, ГО “Точка доступу”
 13.  Тетяна Дурнєва, Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ”
 14.  ГО “Глобал Офіс”
 15.  Вікторія Феофілова, ГО “Молода Черкащина”
 16.  Юлія Клепець, ВГО “Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень”