Що таке конституційна скарга, як її правильно скласти і подати – вчилися в Чернігові
18 червня тренінг з написання конституційної скарги відбувся у Чернігові.
18 червня у Чернігові член Правління ЦППР Юлія Кириченко та експерт ЦППР Богдан Бондаренко провели тренінг «Конституційна скарга». У заході взяли участь правники, адвокати та громадські активісти з Чернігівської та Сумської областей.
Конституційна скарга – це інструмент, який дозволяє звичайним громадянам довести неконституційність закону або його положень, і, головне, внаслідок цього закон перестане діяти, тобто бути законом в Україні. Він був запроваджений після конституційної реформи в 2016 році.
Експерти розповіли про історію запровадження, вимоги до оформлення конституційної скарги, деталі, на які потрібно звернути особливу увагу, ознаки її прийнятності.
Наприкінці тренінгу учасники виконали практичне завдання – підготували текст конституційної скарги, а також зіграли у брейн-ринг, який охопив конституційні та виборчі питання.
Тренінг організував Центр політико-правових реформ Одеський у межах проекту ЦППР «Посилення ролі громадянського суспільства у забезпеченні демократичних реформ і якості державної влади», який реалізовується за підтримки Європейського Союзу, за участі експертів Громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Думки, висловлені експертами ЦППР, не обов’язково відображають погляди Європейського Союзу, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.