preloader

Що вас цікавить?

Семінар з правових аспектів належного регулювання в ЄС та Україні

18.10.2011
Кримінальна юстиція /
Зарубіжне законодавство

ЦППР взяв участь у навчально-методичному семінарі на тему «Правові аспекти належного регулювання: європейський та українські підходи», організований 17-18 жовтня Інститутом законодавства Верховної Ради України спільно з Інститутом міжнародного та публічного права, міжнародного комерційного арбітражу та європейського права ім. Т. Ассера.


ЦППР взяв участь у навчально-методичному семінарі на тему «Правові аспекти належного регулювання: європейський та українські підходи», організований 17-18 жовтня Інститутом законодавства Верховної Ради України спільно з Інститутом міжнародного та публічного права, міжнародного комерційного арбітражу та європейського права ім. Т. Ассера.

Експерти з міжнародного та публічного права Королівства Нідерландів поділилися позитивним та негативним досвідом щодо наближення національного законодавства до acquis Європейського Союзу. З відповідними доповідями виступили професор Стівен Блокманс, доктор Уайб Доума та доктор Тамара Такач.

Досвідом адаптації українського законодавства до норм ЄС, поділилися експерти Інституту законодавства Верховної Ради України, член-кореспондент НАН України Олександр Копиленко, старший науковий співробітник Олена Богачова, професор Руслан Стефанчук, доцент Олена Київець та доктор Ігор Сліденко.

Гості представили затверджені в Королівстві Нідерланди інструкції з приводу імплементації у національне законодавство норм ЄС, поділилися кращими практиками правового регулювання у Королівстві Нідерландів та Європейському Союзі (Better та Smart Regulation).

Науковці з Королівства Нідерландів побажали українським дослідниками та посадовцям набратися терпіння та виваженості у процесі впровадження європейського досвіду, адже це досить трудомісткий шлях, що потребує часу та наполегливої праці. Приведення нідерландського законодавства у відповідність із нормами Європейського Союзу тривало близько 15 років. Тому, як зазначали експерти, до даного процесу мають долучитися не лише науковці з інституту, але й громадські організації, зацікавленість яких буде свідченням про становлення в Україні європейського громадянського суспільства.