Семінар з пілотного впровадження універсамів адміністративних послуг
5 липня 2010 року у Києві відбувся семінар для представників пілотних міст, що беруть участь у проекті зі створення універсамів адміністративних послуг, проведений Центром політико-правових реформ у співпраці з Центром досліджень місцевого самоврядування, Німецьким товариством технічного співробітництва, Швейцарським бюро співробітництва в Україні та Фондом Фрідріха Наумана «За Свободу».
У заході взяли участь делегати від виконавчих комітетів міськрад пілотних міст – учасників проекту (Івано-Франківська, Житомира, Новоград-Волинського), в яких впродовж 2009-2010 рр. реалізується ініціатива щодо створення центрів надання адміністративних послуг. Окрім представників вищеназваних організаторів заходу та органів місцевого самоврядування залучених до проекту міст, участь у семінарі взяли представники Асоціації міст України та Кримського регіонального центру електронного урядування.
Зазначений семінар-нарада став черговим у серії заходів з питань запровадження ефективної системи надання адміністративних послуг (попередні конференції відбулись у Києві 18-19 травня та 8 грудня 2009 року; окрім того, впродовж 2009-2010 рр. було проведено низку семінарів-тренінгів у всіх пілотних містах, а також у Львові та Луганську). Під час заходу обговорювалися: стан реалізації проекту, визначення актуальних проблем при створенні пілотних центрів надання адміністративних послуг, а також з’ясування основних проблем і потреб міст, та перспектив щодо успішного завершення проекту. Також на семінарі було обговорено результати соціологічних досліджень щодо оцінки якості надання адміністративних послуг у пілотних містах та проект Концепції інформатизації органів місцевого самоврядування (з акцентом на адміністративні послуги).
Основними проблемами на шляху впровадження універсамів послуг є: нестача коштів для облаштування приміщень, належного матеріально-технічного обладнання центрів, людський чинник як рудимент пострадянської практики «вирішення питань» в адміністративних органах, брак координації зусиль та ресурсів у впровадженні інформаційних технологій в роботу органів публічної адміністрації тощо.
За наслідками наради визнано за необхідне: провести загальноукраїнську конференцію із зазначених питань; продовжити роботу у напрямі підвищення кваліфікації (тренінгів) для персоналу; заохотити Асоціацію міст України до лідерської ролі у тематиці електронного урядування в органах місцевого самоврядування; розвивати інформаційний компонент роботи з населенням щодо популяризації роботи центрів надання адміністративних послуг; забезпечувати належний обмін досвідом між містами – учасниками проекту; залучати додаткову донорську допомогу для впровадження проекту. З урахуванням позитивних відгуків щодо опублікованого в квітні 2010 року практичного посібника «Центри надання адміністративних послуг: створення та організація діяльності» – рекомендовано здійснити перевидання його оновленої редакції з урахуванням нового практичного досвіду пілотних міст.
Семінар проведено за фінансової підтримки Фонду Фрідріха Наумана «За Свободу».
З проектом Концепції інформатизації органів місцевого самоврядування можна ознайомитися тут.