preloader

Що вас цікавить?

Робочий візит української делегації до ФРН (м. Бонн) з питань доступу до інформації

13.06.2010
Загальні новини /
Новини ЦППР

З 6 по 12 червня 2010 року Робоча група з доопрацювання законопроекту про доступ до публічної інформації відвідала м. Бонн (ФРН) з метою ознайомлення з німецьким досвідом підготовки, прийняття та реалізації Закону Федерації про свободу доступу до інформації, а також доопрацювання проекту Закону України «Про доступ до публічної інформації» до другого читання. (№ 2763 від 11.07.2008 р., внесений н.д. А.Шевченком), розроблений коаліцією громадських організацій.


Під час візиту учасники ознайомилися з нормами Основного Закону ФРН щодо свободи інформації, Закону Федерації про свободу інформації, Закону федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія про свободу інформації тощо. Делегація відвідала адміністрацію м. Кельн, де ознайомилася із практичними питаннями забезпечення свободи інформації. Окрім того, для учасників візиту була організована зустріч із представниками Відомства Федерального Уповноваженого з питань захисту даних та свободи інформації.

Частина візиту була присвячена доопрацюванню законопроекту № 2763 до другого читання. Члени робочої групи остаточно доопрацювали законопроект для подання його на розгляд Верховної Ради України у другому читанні.

У робочому візиті взяли участь: народний депутат України А. Шевченко, старший консультант управління правого забезпечення Служби безпеки України К. Приходько, головний спеціаліст Департаменту соціального, трудового та гуманітарного законодавства Міністерства юстиції України Г. Красноступ, експерт Харківської правозахисної групи О. Нестеренко, Президент Асоціації Медіа Юристів України Т. Котюжинська, директор Інституту медіа права Т. Шевченко, Координатор IMS в Україні А. Черево, юрист Інституту масової інформації Р. Головенко, Директор з розвитку суспільних медіа Василь Самохвалов. Від Центру політико-правових реформ взяла участь заступник Голови Правління М. Демкова.

Розгляд законопроекту № 2763 у другому читанні заплановано на кінець червня – початок липня 2010 року. 

Візит організовано за підтримки Німецького Фонду з міжнародного правового співробітництва.