preloader

Що вас цікавить?

Реєстр постанов у справах про заборону мирних зібрань за 2011 рік

10.02.2012
Судівництво /
Адміністративна юстиція

У 2011 р. у 203 справах (89,4 %) суди заборонили проводити мирні зібрання. Лише у 24 справах (10,6 %) суди відмовили у задоволенні позовів органів влади про заборону мирних зібрань. При цьому 11 постанов про відмову у задоволенні позову (4,8 %) припадає на Севастопольський окружний адміністративний суд, тобто на всю Україну (крім Севастополя) кількість відмов органам влади у забороні мирних зібрань становить лише 5 відсотків.


У 2011 р., згідно з даними Єдиного державного реєстру судових рішень, окружні адміністративні суди ухвалили 227 постанов у справах щодо заборони мирних зібрань.

У 203 справах (89,4 %) суди заборонили мирні зібрання. Лише у 24 справах (10,6 %) суди відмовили у задоволенні позовів від органів влади. При цьому 11 постанов про відмову у задоволенні позову (4,8 %) припадає на Севастопольський окружний адміністративний суд, тобто на всю Україну (крім Севастополя) кількість відмов органам влади у забороні мирних зібрань становить лише 5 відсотків.

Лідерами за кількістю справ щодо заборони мирних зібрань у 2011 році були: Автономна Республіка Крим, Одеська область, м. Севастополь, Дніпропетровська та Харківська області області.

У Донецькій, Запорізькій, Київській, Львівській, Одеській, Полтавській, Сумській, Тернопільській, Харківській та Черкаській областях суди задовольняли всі позови органів влади з вимогою заборонити мирні зібрання.

Найбільший відсоток судових рішень, сприятливих для організаторів мирних зібрань, зустрічається у Миколаївській (100%), Чернігівській (50%) областях і м. Севастополі (48%), але кількість таких судових рішень – аж одинадцять – найбільша саме у м. Севастополь.

Водночас у семи регіонах таких справ не було – це Вінницька, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Кіровоградська, Рівненська та Хмельницька області (принаймні у реєстрі судових рішень відповідних постанов судів у цих областях не виявлено).

Практика апеляційної інстанції свідчить про те, що апеляційні суди переважно залишають в силі постанови судів як про заборону мирних зібрань, так і про відмову у цьому. Лише двома постановами апеляційних судів скасовано заборону, але ці постанови були ухвалені уже після того, як мирні зібрання мали відбутися. 

Вищий адміністративний суд України у 2011 році не ухвалив жодного рішення, яке було б сприятливим для організаторів мирних зібрань.

Ці дані не є достовірною судовою статистикою, оскільки засновані на відомостях Єдиного державного реєстру судових рішень, до якого в порушення Закону України «Про доступ до судових рішень» включені не всі судові постанови.

Якщо Вам відомо про рішення суду, що відсутнє у цьому реєстрі, повідомте, будь ласка, нам на адресу centre@pravo.org.ua.

 

Завантажити реєстр постанов у справах щодо заборони мирних зібрань.