preloader

Що вас цікавить?

Публічний форум у Харкові: обговорюємо конституційні зміни

13.02.2020
Конституціоналізм /
Конституційна реформа

До дискусії долучилися політики, представники місцевої влади, експерти та небайдужі громадяни.


Публічний форум «Конституційний процес в Україні: відкритий діалог з громадянами» відбувся 10 лютого в Харкові. Це вже дев’ятий подібний захід, який ми проводимо разом з партнерами – Національним Демократичним Інститутом, Інститутом «Республіка», Громадською мережею публічного права та адміністрації UPLAN і Реанімаційним Пакетом Реформ.

Традиційно, перед початком форуму експерт Центру політико-правових реформ Олександр Марусяк, виконавча директорка, ВГО «Інститут «Республіка» Олександра Гліжинська та к. ю. н., доцент, завідувач кафедри конституційного і муніципального права ХНУ ім. В. Н. Каразіна. Марк Воронов поспілкувалися з журналістами про пропоновані Президентом України зміни до Конституції.

Під час самого форуму голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко та Олександр Марусяк розповіли про стан реалізації конституційних змін та яким чином вони вплинуть на адміністративно-територіальний устрій, зміцнять чи послаблять місцеве самоврядування.

Під час панельної дискусії до них також долучилися Олександр Черненко, народний депутат VIII скликання, (політична партія «Європейська Солідарність»), Юлія Городчаніна, голова територіальної організації політичної партії «Голос», Едуард Юрченко, депутат Харківської обласної ради (політична партія ВО «Батьківщина»), Юлія Градова, к. ю. н., доцентка кафедри конституційного і муніципального права ХНУ ім. В. Н. Каразіна, Руслан Рохов, експерт з питань децентралізації, місцевого розвитку та самоврядування.

Наприкінці заходу учасники працювали в групах у форматі світового кафе, аналізуючи сильні та слабкі сторони президентських законопроектів та розробляючи пропозиції з їх покращення.

Нагадаємо, раніше подібні форуми відбулися у Львові, Житомирі, Києві, Черкасах, Запоріжжі, Рівному, Ужгороді та Одесі. До обговорення конституційного процесу долучилося кілька сотень учасників, серед яких місцеві активісти, експерти, науковці, лідери і активісти громадських організацій, політичних партій, молодіжних організацій, народні депутати України, депутати місцевих рад, вчителі, журналісти. Більше про форуми розповідаємо в невеликому відео.

Наступний форум відбудеться 17 лютого в Краматорську. До участі запрошуємо активних громадян, представників місцевих осередків політичних партій, народних депутатів України та депутатів місцевих рад, громадських активістів, експертів, журналістів з Краматорська, Донецької, Запорізької, Дніпропетровської, Луганської областей.

Захід організовано Національним Демократичним Інститутом у співпраці з Центром політико-правових реформ, Інститутом «Республіка», Реанімаційним Пакетом Реформ, Громадською мережею публічного права та адміністрації UPLAN за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).