preloader

Що вас цікавить?

Публічні форуми «Конституційний процес в Україні: відкритий діалог з громадянами»: підбиваємо підсумки

21.02.2020
Конституціоналізм /
Конституційна реформа

17 лютого в Краматорську відбувся останній із запланованих 10 форумів. 


17 лютого в Краматорську Центр політико-правових реформ разом з партнерами – Національним Демократичним Інститутом, Інститутом «Республіка», Громадською мережею публічного права та адміністрації UPLAN та Реанімаційним Пакетом Реформ завершив серію публічних форумів «Конституційний процес в Україні: відкритий діалог з громадянами».

За допомогою таких публічних дискусій ми прагнули підвищити обізнаність громадян з конституційною реформою та налагодити діалог між громадянами, політичними партіями, обраними особами та експертним середовищем.

Загалом протягом листопада 2019 – лютого 2020 рр. ми охопили 10 міст України – Львів, Житомир, Київ, Черкаси, Запоріжжя, Рівне, Ужгород, Одесу, Харків та Краматорськ. У форумах узяло участь 830 осіб:

  • 433 представникb громадськості;
  • 343 представники політичних партій, органів влади та органів місцевого самоврядування, з них 14 народних депутатів;
  • 40 представників ЗМІ.

Найбільшим за кількістю учасників виявився форум у Харкові – його відвідало 136 осіб.

Кожному форуму передувала прес-конференція, під час якої про сучасний конституційний процес та конституційні зміни, пропоновані Президентом України, експерти спілкувалися з журналістами.

Під час самих заходів учасники як слухали виступи експертів-конституціоналістів, так і дискутували із запрошеними політиками, представниками влади та фахівцями. Присутні також працювали в групах у форматі «світового кафе» над пропозиціями до вже поданих конституційних змін та формулювали власні. Усі напрацювання учасників форумів ми узагальнимо в єдиному документі, який презентуємо владі.

Більше про перші проведені форуми розповідаємо у відео.

Дякуємо нашим партнерам та колегам з Національного Демократичного Інституту, Інституту «Республіка», Громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN та Реанімаційного Пакету Реформ за ці місяці наполегливої та відданої роботи заради побудови конституційного діалогу між владою та громадянами.