preloader

Що вас цікавить?

Причини корупції в Україні в 2000-2018 роках (збірка з 25-ти есе)

27.12.2019
Запобігання корупції

Есе студентів курсу сертифікатної програми «Правові засади та інституційні механізми запобігання корупції» «Антикорупційних міждисциплінарних студій» Національного університету «Києво-Могилянська академія».


Не розуміючи причин корупції, не варто і братися за її подолання. Саме тому одним із перших завдань, яке я поставив перед студентами курсу сертифікатної програми «Правові засади та інституційні механізми запобігання корупції» «Антикорупційних міждисциплінарних студій» Національного університету «Києво-Могилянська академія» (а це, за незначними винятками, не звичайні студенти-магістри, а люди з вищою освітою, дехто навіть з науковим ступенем, значним професійним і життєвим досвідом), було підготувати есе на тему: «Причини корупції в Україні у 2000–2018 роках: рейтинг від основних до другорядних, обґрунтування».

Питання не просте, звісно. Потрібне розуміння того, що є загальні причини корупції, а є причини корупції в окремих сферах життєдіяльності суспільства, є свої причини дрібної побутової корупції, а є причини корупції як елементу олігархічної системи чи системи організованої злочинності.

Одні студенти під час підготовки есе шукали підказки в інтернеті, інші – в книжках і наукових статтях, треті – стиснули голову долонями і спробували знайти власні відповіді… У будь-якому випадку кожному зі студентів довелось підключити для написання есе не лише інтелект, а й волю та емоції. Я вдячний студентам за старанність і сподіваюсь, що до їхніх відповідей, збережених на цій сторінці сайту ЦППР, будуть звертатися зацікавлені дослідники проблеми корупції – аж поки ця проблема остаточно не щезне. Скоріше б.

Професор Микола Хавронюк

Завантажити