Пропоновані Президентом України зміни до Конституції обговорили в Краматорську
17 лютого відбувся останній з десяти запланованих публічних форумів «Конституційний процес в Україні: відкритий діалог з громадянами».
17 лютого у Краматорську відбувся останній з десяти запланованих публічних форумів «Конституційний процес в Україні: відкритий діалог з громадянами», організований Центром політико-правових реформ спільно з Національним Демократичним Інститутом, Інститутом «Республіка», Громадською мережею публічного права та адміністрації UPLAN та Реанімаційним Пакетом Реформ.
Самому заходу передувала прес-конференція, під час якої експерти Центру політико-правових реформ Юлія Кириченко та Олександр Марусяк, а також виконавча директорка Інституту «Республіка» Олександра Гліжинська поспілкувалися з журналістами про конституційні новації, запропоновані Президентом України, та їх розгляд Верховною Радою України.
З вітальним словом до учасників форуму звернулися Олена Боцко, представниця Національного Демократичного Інституту.
Юлія Кириченко та Олександр Марусяк розповіли про законопроекти про зміни до Конституції та, те у який спосіб вони були розроблені та подані на розгляд Парламенту. Експерти детальніше зупинилися на тих, що отримали позитивний висновок Конституційного Суду України і надалі розглядатимуться Верховною Радою України.
Дискутували про зміни до Конституції під час панельної дискусії. В обговоренні взяли участь Віталій Жеганський, керівник Дніпропетровської обласної територіальної організації політичної партії «Голос», Валерій Власенко, голова фракції ЄС міської ради Краматорська, Денис Гартвіг, експерт громадської спілки «Реанімаційний пакет реформ», та Олександр Марусяк.
Наприкінці учасники форуму працювали в групах над рекомендаціями, як покращити вже подані законопроекти про зміни до Конституції України.
Нагадаємо, раніше подібні форуми відбулися у Львові, Житомирі, Києві, Черкасах, Запоріжжі, Рівному, Ужгороді, Одесі, Харкові. Форум у Краматорську став завершальним із серії запланованих. До обговорення конституційного процесу протягом листопада 2019 – лютого 2020 рр. долучилося кілька сотень учасників, серед яких місцеві активісти, експерти, науковці, лідери і активісти громадських організацій, політичних партій, молодіжних організацій, народні депутати України, депутати місцевих рад, вчителі, журналісти. Більше про перші форуми розповідаємо в невеликому відео.
Захід організовано Національним Демократичним Інститутом у співпраці з Центром політико-правових реформ, Інститутом «Республіка», Реанімаційним Пакетом Реформ, Громадською мережею публічного права та адміністрації UPLAN за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).