preloader

Що вас цікавить?

Прес-конференція щодо законодавчого врегулювання адміністративних послуг

29.11.2011
Загальні новини /
Новини ЦППР

В Україні є низькою якість адміністративних послуг. Зберігається практика незаконного збирання “поборів” з отримувачів адміністративних послуг та непрозорого використання зібраних коштів. Громадяни залишаються незахищеними у процедурі вирішення їхніх справ органами публічної адміністрації. Про це та інше йшлося сьогодні на прес-конференції, де було оприлюднено звернення українських НУО до Президента та народних депутатів стосовно необхідності законодавчого регулювання адміністративних послуг.


29 листопада в інформаційній агенції «УНІАН» відбулася прес-конференція «Стан впровадження законодавства про адміністративні послуги в Україні», проведена МГО «Інтерньюз-Україна» спільно з Центром політико-правових реформ. Захід реалізовано у межах проекту «Інформаційно-роз’яснювальна кампанія на підтримку законодавчого регулювання адміністративних послуг в Україні» за підтримки програми «Посилення впливу громадянського суспільства» Міжнародного фонду “Відродження”.

У прес-конференції взяли участь перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Ольга Боднар, заступник голови правління Центру політико-правових реформ Віктор Тимощук, голова правління ГО “Центр UA” Олег Рибачук, директор із розвитку МГО «Інтерньюз-Україна» Євген Радченко.

В ході прес-конференції її учасники проінформували журналістів про внесення президентом до парламенту проекту закону «Про адміністративні послуги», визначили вірогідні наслідки прийняття цього акта, а також наголосили на необхідності ухвалення інших законодавчих актів у сфері адміністративних послуг. Зокрема, на думку В.Тимощука навіть ухвалення Закону “Про адміністративні послуги”, без законодавчого врегулювання адміністративної процедури та впорядкування відносин щодо оплати адміністративних послуг (через прийняття  Закону “Про адміністративний збір”, розробленого громадськими організаціями) не змінить ситуацію у сфері адміністративних послуг на краще.  

Також на прес-конференції було також оприлюднено звернення українських громадських організацій до Президента України й народних депутатів стосовно невідкладного законодавчого регулювання адміністративних послуг в Україні. Із детальнішою інформацією можна ознайомитися тут.