preloader

Що вас цікавить?

Порядок денний реформ для України від громадськості – яка позиція щодо нього в кандидатів у президенти України?

28.02.2019
Загальні новини /
Новини ЦППР

27 лютого 2019 року РПР організував дискусію навколо пріоритетів розвитку держави від громадськості з представниками кандидатів у Президенти України.


27 лютого 2019 року Реанімаційний пакет реформ організував дискусію навколо пріоритетів розвитку держави від громадськості з представниками найрентинговіших кандидатів у Президенти України.

Участь в дискусії взяли  народні депутати, які уповноважені представляти кандидатів у Президенти від їхнього імені. Кандидата в Президенти Олега Ляшка представляв Віктор Галасюк, Марія Іонова презентувала позицію Петра Порошенка, Тетяна Острікова виступала від імені Андрія Садового, Віктор Чумак представляв Анатолія Гриценка, Альона Шкрум – Юлію Тимошенко.

Дискусія стосувалася п’яти напрямків:

  • національна безпека;
  • верховенство права;
  • виборча реформа;
  • публічне управління; 
  • економічний розвиток.

Обговорення пріоритетів реформ розпочалося з виступу співголови Ради РПР, члена правління ЦППР Юлії Кириченко. Як зазначила експертка, «одне із завдань РПР – підвищити свідомий вибір суспільства, коли виборець буде підтримувати саме політичну програму кандидата». І дискусія з кандидатами в президенти якраз і спрямована на це.

Член правління ЦППР Микола Хавронюк презентував три ключові цілі РПР у сфері верховенства права. Він звернув увагу, що треба змінити алгоритм формування органів для відбору суддів, а також оновити керівний склад антикорупційних органів.

Так, Віктор Чумак та Тетяна Острікова підтримали всі три пункти пріоритетів РПР, водночас Альона Шкрум схвалила лише перший та другий пункти.

Марія Іонова серед трьох пріоритетів прямо підтримала тільки необхідність ратифікації Римського статуту, додавши – судова реформа має бути продовжена. Віктор Галасюк також висловився лише за ратифікацію Римського статуту, заявивши про необхідність повного оновлення суддівського та прокурорського корпусів.

З результатами дискусії в інших напрямках можна ознайомитися тут.

Відео доступно за посиланням.