preloader

Що вас цікавить?

Плюси та мінуси паспортних перетворень

08.08.2018
Адміністративні послуги

Плюси та мінуси паспортних перетворень, а також що саме може покращити ситуацію із виготовленням закордонних паспортів та пластикових ID-карток, вивчали журналісти.


Нові пластикові паспорти видаються вже майже три роки, проте вони мають чимало недоліків. Це, насамперед, технічна недосконалість та непідготовлене до такої новинки законодавство. Немає навіть чіткого переліку документів, які необхідно подати, тому різні органи часто вимагають зайві папери. Відсутній і визначений розмір плати за надання адмінпослуги. Ці проблеми спричиняють затримки у видачі паспортів і дозволяють маніпулювати цінами.  

"Вартість адміністративної послуги є однаковою в усіх уповноважених суб'єктів. Стягнення додаткових платежів за адміністративну послугу забороняється", – процитував норму закону заступник голови правління Центру політико-правових реформ Віктор Тимощук.

Покращити ситуацією можуть зміни до законодавства та технічного забезпечення при виготовленні паспортів. Є пропозиція нажати людям можливість обирати паспорт з чіпом або без нього, внести дані про місце реєстрації на пластиковій картці замість довідки, врегулювати перелік документів та суму адміністративних зборів. Необхідний законопроект уже є, стверджує експерт ЦППР Євген Школьний

Більше – дивісться у репортажі.