preloader

Що вас цікавить?

П’ять років РПР: сьогодні ми готуємося не до спринту, а марафону

26.03.2019
Загальні новини /
Новини ЦППР

Підбили підсумки п'яти років діяльності Реанімаційного пакету реформ.


З 2014 року саме громадянське суспільство стало головною рушійною силою для впровадження необхідних реформ в Україні, та на той час вагомі зміни були б неможливими без формування широких коаліцій. Найбільш успішним і довготривалим прикладом таких коаліцій є Реанімаційний Пакет Реформ. На цьому наголосили учасники обговорення «5 років РПР: роль громадськості в реформуванні країни», яке відбулося 22 березня 2019 року.

Реанімаційний Пакет Реформ є прикладом громадської співпраці, яка допомагає українцям боротися за демократію та все ближче наближати Україну до Європейського Союзу. Про це зазначили міжнародні партнери РПР, додавши: саме ця коаліція успішно впроваджує порядок денний реформ для українських органів влади.

Українські державні діячі вкотре заявили, що готові активно співпрацювати з коаліцією, адже РПР протягом 5 років існування довів спроможність бути стаєром на довгій дистанції просування реформ. Крім цього, в українському суспільстві досі зберігається доволі високий ступінь довіри до громадських організацій.

Вкрай важливо передати реформаторський досвід РПР регіональним коаліціям громадських організацій. Світові практики свідчать: глобальні зміни в країні починаються з невеликих кроків на місцевому рівні.

«Романтичний період у громадському секторі закінчується і настає час юридичного оформлення стосунків», – зазначила під час обговорення експерт ЦППР, співголова Ради РПР Юлія Кириченко. Таким «юридичним» кроком для РПР стане перетворення на громадську спілку. На її думку, це є свідченням готовності громадськості вже не до «реанімації» та спринту, а «великого марафону».

Окрім того, експертка висловила думку, що сьогодні громадськості вкрай важливо згуртувати свої зусилля для реалізації реформ, які є засадничими для розвитку держави, – виборчої, конституційної, вироблення політики, реформ міністерств уряду, створення сприятливих умов для розвитку громадянського суспільства.

Детальніше в публікації.
Більше фото