preloader

Що вас цікавить?

Міжнародна конференція щодо кримінального процесу

27.05.2013
Кримінальна юстиція /
Кримінальний процес

22 – 24 травня у Баварії пройшла конференція на тему «Нові тенденції в кримінальному процесуальному праві Німеччини, України, Польщі» за участі експерта ЦППР


22 – 24 травня пройшла конференція «Нові тенденції в кримінальному процесуальному праві Німеччини, України, Польщі» (Фішбахау, Баварія, ФРН). Організаторами заходу виступили Інститут Східно-європейського права (IOR) та Німецький фонд міжнародного правового співробітництва (IRZ).

Українську сторону на конференції представляли професори Т. Андрусяк та В. Нор (Львівський національний університет імені Івана Франка), О. Зайчук (Інститут законодавства), Л. Лобойко (Донецький юридичний інститут).

Від Центру Політико-правових реформ у конференції взяв участь експерт Олександр Банчук, який виступив з доповіддю на тему «Новий КПК України в світлі юриспруденції Європейського Суду з прав людини».

Учасники конференції обговорювали також такі питання:

– основні типи кримінального процесу в світі (інквізиційний і змагальний);

– загальні риси загального європейського кримінального права;

– ефективний захист і справедливість під час кримінальних розслідувань;

– таємні слідчі дії у кримінальному процесі;

– домовленості у кримінальному провадженні.

Представники Республіки Польща зацікавилися процесом створення українського КПК, співпрацею з Радою Європи та існуючими проблемами впровадження нового закону. Оскільки в польському парламенті наразі перебуває нова редакція Кодексу кримінального провадження від 1997 року. Основними новелами цього законопроекту є ідеї, які переслідувалися при підготовці нашого КПК: збільшення прав сторони захисту, посилення ролі судів, перетворення судового провадження на головну стадію процесу і зменшення ролі досудових стадій тощо.

Учасники конференції також відвідали Земельний суд Мюнхена, де зустрілися з його президентом. Палац юстиції, в якому розміщується зазначений Суд, вважається одним із найкращих в Європі.