preloader

Що вас цікавить?

Мережа UPLAN та харківські журналісти об’єдналися задля посилення реформ

21.12.2020
Загальні новини /
Новини ЦППР

18 грудня у Харкові відбувся пресзахід, присвячений питанням висвітлення правових реформ у медіа. Представники Центру політико-правових реформ, Мережі UPLAN, а також Харківського прес-клубу, обговорили значення співпраці журналістів та експертів, а також можливості її посилення.


Зокрема, голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко наголосив, що задля ефективності реформ вкрай важлива якісна робота не тільки політиків та експертів-розробників, а й журналістів.

«Коли громадяни в Україні не розуміють, що робить влада, коли вони живуть у спотвореному інформаційному середовищі, тоді навіть добре задумані реформи рідко мають шанс на успіх, а ще частіше — навіть добре ухвалені рішення потім спотворюють у виконанні». Ігор Коліушко

Актуальність співпраці громадського сектору та медіа також підкреслила координаторка Мережі UPLAN Ксенія Дітчук. За словами пані Ксенії, як і яку інформацію висвітлюють ЗМІ — здебільшого залежить саме від комунікації експертів та журналістів.

«Сучасні журналісти виступають певним лакмусовим папірцем того, як громадяни розуміють реформи загалом. Багато різновекторних процесів відбувається одночасно в Україні, і тому громадяни не можуть охопити весь масив змін». Ксенія Дітчук
Так, співпраця з представниками неурядового сектору може убезпечити журналістів від ситуації, коли вони позбавлені необхідної інформації через дії посадових осіб.

Для того, щоб висвітлювати проблематику реформування, у журналіста повинен бути доступ до інформації. Трапляється, що посадові особи створюють такі умови, за яких журналісти цього доступу не мають. Ось чому важливо для представників медіа мати підтримку від експертів», зазначила керівниця Центру правової підтримки журналістів Харківського прес-клубу Елла Вакуловіч.

Окрім цього, комунікація експертів та представників медіа може допомогти задовольнити сучасні потреби журналістики.

«Сьогодні завдання журналістики — не тільки інформувати. Дедалі більше обговорюють питання, що журналістика має пропонувати рішення. Тобто журналіст не тільки знаходить інформацію, але також визначає або пропонує шляхи розв’язання проблем. Для цього нам потрібні експерти» розповів керівник Харківського прес-клубу Олександр Швець.

Щоб посилити можливості ЗМІ розповідати про реформи ефективно, представники Харківського прес-клубу та Мережі UPLAN підписали Меморандум про співпрацю. А координаторка Мережі UPLAN у Харкові Ольга Мірошник розповіла про можливості Мережі допомагати у створенні якісного контенту.

«До роботи Мережі у Харкові долучилися 15 експертів, а по всій Україні — 73 експерти, до яких можна звертатися по якісні коментарі». Ольга Мірошник
Дивіться обговорення у записі за посиланням.