preloader

Що вас цікавить?

Лише у 59 країнах світу відсутнє державне фінансування політичних партій, – дізналися у Львові

29.01.2019
Протидія політичній корупції /
Запобігання корупції /
Практика запобігання корупції

25 січня у Львові відбувся тренінг «Як подолати політичну корупцію: інструменти для громадського контролю» для правників та громадських активістів.


25 січня у Львові відбувся тренінг «Як подолати політичну корупцію: інструменти для громадського контролю» для правників та громадських активістів.

Про загальний стан та перспективи реформи політичних фінансів розповіла учасникам Юлія Зальцберг, експертка з питань політичних фінансів. «З третього кварталу 2016 року державне фінансування статутної діяльності в Україні отримують політичні партії, які на позачергових виборах у 2014 році отримали не менше 5% голосів виборців. На 2019 рік передбачено державне фінансування на суму 566 млн грн», – наголосила експертка.

Учасники тренінгу в групах працювали над визначенням категорій, які можуть фінансувати політичні партії або яким це заборонено.

Контроль за тим, як партії накопичують та витрачають кошти, а також як подають фінансову звітність, – дуже важливий, адже трапляються численні зловживання. Наприклад, часто партії значну кількість матеріальних цінностей не декларують, приховують інформацію.

«Правдоподібність звіту до масштабів діяльності та те, як представники партій відповідають на запитання щодо них, – два критерії, за якими варто ранжувати партії», – наголосив учасникам Ігор Фещенко, експерт Громадського руху «Чесно».

Учасники під час тренінгу ознайомилися з практичними аспектами аналізу звітів партій про майно, доходи і витрати, а саме:

  • де шукати звіти політичної партії;
  • у яких реєстрах можна перевірити наявну інформацію;
  • як користуватися кабінетом електронних сервісів КМУ та Мін’юсту.

Завершення у формі брейн-рингу стало цікавим способом зрозуміти, наскільки добре учасники тренінгу орієнтуються в темі. Команда, що найкраще відповіла на питання про реформу політичних фінансів, отримала призи.